• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-23814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان تاکید کرد:

لزوم ورود صاحب‌نظران برای کاهش آسیب‌های اجتماعی


معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: مشارکت مردم و صاحب‌نظران به موازات فعالیت دستگاه‌های نظارتی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ضروری است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدبیوک موسوی ظهر امروز در حاشیه آیین آغاز به کار مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی بهزیستی استان زنجان، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه موفقیت در کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه مباحث مربوط به طلاق، اعتیاد و خشونت علیه زنان و کودکان به مشارکت‌های مردمی نیاز دارد، اظهار کرد: اعتیاد یکی از آسیب‌های اجتماعی مهم جوامع امروزی به شمار می‌رود و رفع معضلات این حوزه به کار جمعی و همت عمومی نیاز دارد.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه دستگاه‌های متولی امر در کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه بحث اعتیاد مشارکت بیشتری داشته باشند، ادامه داد: برطرف کردن مشکلات این بخش صرفا در توان بخش دولتی نیست و همگی باید دست به دست هم دهیم. این در حالی است که مراکز این چنینی توسط بخش خصوصی مدیریت می‌شود و باید تحت نظارت دستگاه‌های متولی باشد.

 

وی افزود: دلسوزان و همه کسانی که نگاه مذهبی و ملی دارند باید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی مساعدت کنند؛ در واقع بحث آسیب‌های اجتماعی فراگیر بوده و وقتی یک فرد به اعتیاد دچار می‌شود، علاوه برخود، اطرافیان را نیز درگیر کرده و سلامت جامعه را با خطر مواجه می‌کند. از این رو ورود صاحب‌نظران به ویژه عالمان حوزه علوم اجتماعی و ارائه راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم در حوزه آسیب‌های اجتماعی، در کاهش آسیب‌ها نقش به‌سزایی دارد و تحقق این امر به سالم‌سازی جامعه کمک فراوانی می‌کند.

 

موسوی خاطرنشان کرد: توجه به مباحث تربیتی و ورزشی به ویژه مهارت‌های زندگی می‌تواند ورود جوانان به آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد و این موضوع اهمیت زیادی دارد. همچنین فعالیت و همراهی دستگاه‌های متولی باید در راستای کاهش نگرانی خانواده‌ها و افزایش نشاط اجتماعی باشد. این در حالی است که ارائه آموزش مهارت‌های زندگی و ایجاد اشتغال می‌تواند از بازگشت دوباره معتادان به دام اعتیاد جلوگیری کند.

 

به گزارش ایسنا، ظهر امروز علاوه بر مرکز مذکور، مرکز مشاوره تخصصی کودکان پرهام نیز با حضور جمعی از مسئولان اداره‌کل بهزیستی استان زنجان افتتاح شد.


انتهای پیام