• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-24714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون کمیته امداد استان زنجان خبر داد:

افزایش 86 درصدی مشارکت خیران زنجانی در برنامه‌های امداد


معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان زنجان از افزایش 86 درصدی مشارکت های مردمی خیران خبر داد .

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رضا حسنلو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خیران زنجانی درمجموع 49 میلیارد و 334 میلیون ریال برای کمک به خانواده‌های تحت حمایت به کمیته امداد استان مساعدت کرده‌اند، اظهار کرد: مشارکت مردم در برنامه‌های اجرایی این نهاد برخاسته از مبانی دینی و اعتقادی آن‌ها است و طرح‌های مختلف مبتنی بر آموزه‌های دینی، به ‌منظور مشارکت مردم در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد در طول سال اجرا می‌شود .

 

این مسئول با اشاره به اینکه طرح‌های اجرایی کمیته امداد در حوزه مشارکت‌های مردمی بر اساس نیاز جامعه هدف شکل‌گرفته و پیگیری می‌شود، افزود: مشارکت مردم در طرح‌های اجرایی کمیته امداد موجب می‌شود که منابع قابل‌توجهی برای رفع نیازهای موجود در خانواده‌های تحت حمایت این نهاد فراهم شود. از این رو در تلاش هستیم تا با شناسایی و تبیین صحیح نیازها، ارائه خدمات هدفمند و زمان‌دار به جامعه هدف، همچنین شفاف‌سازی عملکرد کمیته امداد در بخش‌های  مختلف با رویکرد تبیینی و اقناعی، زمینه مشارکت بیشتر خیران را در برنامه‌های این نهاد فراهم کنیم .

 

وی با اشاره به اجرای طرح اطعام و افطاری در ماه رمضان امسال در قالب تهیه بسته‌های مواد غذایی و برپایی سفره‌های اطعام و افطاری و تهیه و توزیع غذای گرم با خیران، افزود: مشارکت مطلوب خیران زنجانی در قالب چنین طرح هایی موجب شد که درمجموع 82 هزار و 508 مددجوی زنجانی در ماه رمضان امسال اطعام شوند. علاوه بر این بر اساس آمارهای موجود، مشارکت مردم در این طرح در ماه رمضان سال گذشته سه میلیارد و 470 میلیون ریال بوده است که طبق ارزیابی انجام‌شده مساعدت خیران زنجانی نسبت به مدت مشابه سال قبل 90 درصد افزایش داشته است .

 

حسنلو همچنین به تحقق بیش از 100 درصدی برنامه‌های پیش‌بینی‌شده استان در ماه رمضان سال جاری در قالب طرح‌های اطعام ، مفتاح الجنه، حامی یابی برای ایتام و فرزندان محسنین و جمع‌آوری زکات فطره  اشاره کرد و افزود: حضور خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد نشان از اعتماد مردم به کارکردهای کمیته امداد در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف دارد.


انتهای پیام