• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-3186-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

برگزاری پنجمین کنفرانس فیزیولوژی گیاهی ایران در دانشگاه زنجان


پنجمین کنفرانس فیزیولوژی گیاهی ایران 8 و 9 شهریورماه در دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، پنجمین کنفرانس فیزیولوژی گیاهی ایران با همکاری گروه زیست‌شناسی و گروه زراعت دانشگاه زنجان و انجمن فیزولوژی گیاهی ایران برگزار می‌شود.

 

فیزیولوژی گیاهی علمی است که به بررسی نحوه عملکرد انواع گیاهان در سطوح مختلف از گیاه کامل تا سطح مولکولی و در شرایط طبیعی، مزرعه‌ای، گلدانی و کشت بافت می‌پردازد.

 

این علم اساس تحقیقات کاربردی و پایه‌ای در حوزه‌های مختلف زیست‌شناسی، کشاورزی، دارویی و تغذیه‌ای را تشکیل می‌دهد. در راستای ایجاد ارتباط علمی بین پژوهشگران مختلف در حوزه فیزیولوژی گیاهی، هر دو سال یکبار و به همت انجمن فیزیولوژی گیاهی ایران همایش بزرگی در سطح ملی در دانشگاه‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

 

اولین دوره این کنفرانس در دانشگاه صنعتی اصفهان و در مردادماه 1388 برگزار شد که دوره‌های بعدی به ترتیب در دانشگاه یزد، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار شد.

 

پنجمین دوره کنفرانس فیزیولوژی گیاهی ایران در دانشگاه زنجان و با همکاری گروه زیست‌شناسی و گروه زراعت و اصلاح نباتات در 8 و 9 شهریور 1396 برگزار خواهد شد.

 

این همایش با محوریت‌های فیزیولوژی گیاهی، اکوفیزیولوژی گیاهان زراعی و اکوسیستم‌های طبیعی، فیزیولوژی تنش‌های گیاهی، فیزیولوژی کاربردی و زیست فناوری گیاهی برگزار می‌شود.

 

آخرین مهلت ارسال مقالات به این جشنواره 30 بهمن 95 اعلام شده بود که تا 29 اردیبهشت 96 تمدید شد.


انتهای پیام