• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-4087-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

شهدا میراث‌داران حقیقی کشور هستند


شهدا برای حفظ اقتدار کشور و عظمت انقلاب اسلامی از زندگی خود گذشته و در این راه ثابت قدم ماندن و میراث‌داران حقیقی کشور هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رضا زلف‌خانی در تاریخ ۱۳۳۸ در یکی از روستا‌های شهر زنجان در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود و پس از سپری شدن ۱۸ سال از زندگیش در سال ۱۳۵۷ به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و بعد از گذشت 9 ماه به دستور بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی محل خدمت خود را ترک و به شهر زنجان بازگشت و سپس برای تحقق راه انقلاب اسلامی به عضویت سپاه پاسداران در آمد.

 

شهید زلف‌خانی پنج سال دوره تحصیل در مقطع ابتدایی را در روستای محل تولدش با موفقیت پشت سر گذاشت ولی به دلایلی به مدت دو سال ترک تحصیل کرد و بعد با کوشش و همت خود به زنجان آمده برای ادامه درس خود در مقطع راهنمایی در مدرسه انوری مشغول شد.

 

مقطع دبیرستان را بعد از یک سال به صورت شبانه آغاز کرد، زیرا رضا علاقه زیادی به تحصیل داشت لازم به تذکر است که رضا دو سال از تحصیل خود را به خاطر استعدادی که در خواندن دروس داشت در یک سال خوانده و در مورد کار ضمن تحصیل نیز وی روزها به شغل پاسداری مشغول و شبانه درس می‌خواند.

 

شهید رضا زلف‌خانی از اخلاق بسیار خوبی برخوردار بود و با هر کسی به اندازه سن وی رفتار می‌کرد. سعی می‌کرد تا کسی از او دلخور نشود. به مطالعه و شرکت در جلسات علاقه فراوانی داشت. در نمازجمعه و دعای کمیل شرکت مداوم داشت. هرگز فرائض دینی خود را فراموش نمی‌کرد. به طور کلی می‌توان گفت که شهید چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب در فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی شرکت مستمری داشت و همیشه پایبند به مذهب، اسلام و قرآن و امام بود.

 

بخشی از فعالیت‌های خود را قبلاً به صورت پوشیده انجام می‌داد بعد از انقلاب به طور آشکار دست به فعالیت زد و برای به ثمر رسیدن انقلاب به نوبه خود سهم به‌سزایی داشت و برای ادای بهتر دین خود، مسئولیت‌هایی را به عهده گرفت. رضا برای به اثبات رساندن گفته‌هایش و عملی کردن آن‌ها در جبهه حق علیه باطل شرکت کرد.

 

رضا آرزوی شهادت داشت و همیشه با کسانی‌که به راه راست هدایت نمی‌شدند مبارزه می‌کرد. پیرو ولایت‌فقیه و معتقد بود که جنگ تا پیروزی نهایی ادامه پیدا کند، مخالف هر گونه صلحی بود؛ چرا که این جنگ یک جنگ تحمیلی بود و وظیفه مردم را چنین بیان می‌کرد‌: عزیزان جبهه را فراموش نکنید و سنگرها را خالی نکنید و انشاءالله موفق شویم با قلبی پاک به زیارت معلم بزرگ مکتب شهادت حسین بن علی (ع) نایل گردیم.

 

شهید رضا زلف‌خانی در مناطقی از جمله سومار، دارخوئین کردستان، بوکان و جنوب کشور شرکت داشت. وی در سال‌های ۵۷ تا ۵۸ که در سپاه بود در اولین اعزام به جبهه شرکت کرد و با شرکت در همه عملیات‌ها دین خود را نسبت به انقلاب و اسلام و امام و مردم مسلمان ادا کرد.

 

شهید رضا زلف‌خانی در سال ۱۳۶۳ در عملیات بدر در جزیره مجنون حضور داشت که بر اثر زخمی شدن در زمان بازگشت از خط به پشت جبهه، بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سرش به شهادت رسید.


انتهای پیام