• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-5491-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس شورای شهر هیدج:

فعالیت خبرنگاران منجر به شناسایی گلوگاه‌های فساد در جامعه می‌شود


رئیس شورای شهر هیدج گفت: فعالیت خبرنگاران از ادامه روند فساد در جامعه جلوگیری می‌کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدنقی عسگری در مراسم تجلیل از خبرنگاران هیدج با بیان اینکه جهان جدید بر دو پایه اصلی استوار است، اظهار کرد: این پایه‌ها شامل گردش آزاد اطلاعات و گردش آزاد قدرت است.

 

وی با بیان اینکه گردش آزاد قدرت را احزاب سیاسی نمایندگی می‌کنند، تصریح کرد: گردش آزاد اطلاعات نیز مرهون تلاش خبرنگار اعم از خبرنگاران نوشتاری، تصویری و مجازی است.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه گردش صحیح و به دور از غرض اخبار در سطح جهان مرهون تلاش خبرنگاران توانمند و شجاع است، اظهار کرد: جلوگیری از فساد در جامعه از مهم ترین نتایج فعالیت خبرنگاران است که با قلم فرسایی آگاهانه گلوگاه های فساد را شناسایی کرده و با افشاگری جلوی روند ادامه آن را می‌گیرند.

 

عسگری با بیان اینکه سرنخ بسیاری از اتفاقات مهم در سطح جهان به خبرنگاران باز می‌گردد، اظهار کرد: خبرنگاران علی‌رغم خطرات سهمگینی که آن‌ها را تهدید می‌کند همواره با جان و دل در راستای آگاهی‌بخشی به جامعه تلاش می‌کنند، لذا بر مسئولان واجب است که زمینه فعالیت آنها را به بهترین نحو ممکن فراهم کنند.

 

در ادامه این جلسه نیز شهردار هیدج با بیان اینکه عرصه خبرنگاری همواره فراز و نشیب‌های فراوانی به خود دیده است، بیان کرد: خبرنگاران در بسیاری از دوران‌ها مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند و آنچنان که باید به جایگاه آنها در جامعه توجه نشده است.

 

علی‌اکبر ملک‌محمدی با تاکید بر اینکه شهر بدون مشکل در هیچ جای جهان وجود ندارد، تصریح کرد: انعکاس مشکلات شهری از مجاری گوناگون خبری باعث تلنگر به مسئولان در راستای حل مشکلات می‌شود.

 

وی با بیان اینکه باید به دغدغه‌های حوزه خبر و خبرنگاری توجه ویژه شود، عنوان کرد: توجه به مشکلات خبرنگاران و حل آنها رشد و بالندگی جامعه را در پی دارد.

 

ملک‌محمدی، از فرهنگ به‌عنوان زیر بنای هر شهر یاد کرد و افزود: بخشی از بودجه شهرداری به امور فرهنگی تعلق دارد، زیرا پرداختن به امور فرهنگی موجب داشتن شهروندانی با فرهنگ می‌شود که در راستای عمران و آبادانی شهر تلاش می‌کنند.


انتهای پیام