• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-3585-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

تحقق نظام جامع رسانه را پیگیری می‌کنیم


نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: تحقق نظام جامع رسانه را پیگیری می‌کنیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر در مراسم جشن روز خبرنگار و اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان زنجان، با اشاره به اینکه امروز ما در دنیایی که در مقابل‌مان قرار گرفته، به‌عنوان حرکت جریان‌ساز توانستیم به دنیا حرف‌هایی را بزنیم که موجب ایجاد امید شده است، گفت: گفتمان انقلاب اسلامی موجب برون‌رفت از دوران دفاع‌مقدس شد و این گفتمان انتقال پیدا کرد و برون‌رفتی برای مشکلات و بحران‌ها در دنیا محسوب می‌شود.

 

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز جریان‌های رسانه‌ای دنیا با رویکردهای نقطه‌زنی وارد شده و فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهند.

 

حجت‌الاسلام پژمان‌فر با اشاره به فعالیت شبکه‌های ماهواره‌ای، گفت: قبح‌زدایی در خصوص روابط با محارم یکی از برنامه‌های مهم این شبکه‌ها است.

 

وی ادامه داد: در بخش‌های سخت‌افزاری ظرفیت‌های صدا و سیما قابل مقایسه با ظرفیت‌های کشورهایی که علیه نظام اسلامی برنامه تهییه می‌کنند، نیست.

 

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در موضوع محتوایی ما نتوانسته‌ایم به آن مقداری که لازم است، در مقابل دشمنان تولید محتوا کنیم.

 

حجت‌الاسلام پژمان‌فر افزود: تا زمانی که فضای رسانه‌ای ساماندهی نشود، مشکلات این قشر حل نمی‌شود.

 

وی با بیان اینکه نظام جامع رسانه‌ای دیده شده است تا به صورت لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه شود که پیگیر این موضوع هستیم، گفت: اگر دولت در چند ماه آتی، نظام جامع رسانه را به مجلس نفرستد ما این موضوع را به صورت طرح پیگیری خواهیم کرد.

 

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر امروز فضای مجازی مدیریت نشود، فضای مجازی ما را مدیریت می کند.

 

وی گفت: هنوز تعریف درستی از شبکه ملی اطلاعات ارائه نشده است تا چه برسد به اینکه این شبکه در کشور راه‌اندازی شود، در حالی که بسیاری از کشورها دارای شبکه ملی هستند.

 

حجت‌الاسلام پژمان‌فر ادامه داد: خبرنگاران می‌توانند مدیران را به سمت مصالح کشور هدایت کنند، امثال شهید صارمی‌ها جان خود را در این راه هدیه کرده‌اند تا امروز در امنیت زندگی کنیم.

 

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رسالت رسانه‌ها سنگین بوده و باید مسائل از سوی اصحاب رسانه به جامعه انتقال داده شود. تولید محتوای خبرنگاران جامعه را هدایت می‌کند که کار بسیار سنگینی محسوب می‌شود.

 

در ادامه این جشنواره، فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه ما در حساس‌ترین شرایط هستیم، گفت: اکنون اوج نبرد جبهه نظام انقلاب اسلامی با جنگ‌نرم است و دشمن با تمام قوا از سلاح‌های خود در فضای مجازی و ماهواره ‌علیه نظام حرکت می‌کند.

 

سردار جهانبخش کرمی افزود: تلاش دشمن برای از بین بردن ارزش‌های انقلاب افزایش یافته است و با تمام قوا برای تغییر سبک زندگی مردم حرکت می‌کند و در ادامه جنگ برای رسیدن به اهداف شوم‌شان از هیچ چیزی فروگذار نیست.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: امروز دشمن وحدت ملی جهان اسلام را هدف قرار داده است و تلاش برای سیاه‌نمایی و ایجاد ناامیدی و جدا کردن مردم از خط رهبری است.

 

وی ادامه داد: وظیفه خبرنگار به عنوان رزمندگان جبهه نرم از دیدگاه مقام معظم رهبری، نقد و نظارت و اطلاع‌رسانی ساده و شفاف و طرح تعادل آرا و افکار است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: خبرنگاران باید برای مستضعفان قلم بزنند و از حق آنان دفاع کنند و بالاتر از حزب و جناح عمل کنند و در راه امام و رهبری قلم بزنند.

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان نیز در این مراسم گفت: در این غوغای رسانه‌ای و سردرگمی اطلاعات که مخاطب به میزان زیادی در فضای مجازی اطلاعات می‌گیرد، بالا بردن سواد رسانه‌ای مردم می‌تواند کمک‌رسان باشد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: امروز بیش از 90 درصد اطلاعاتی که ما از فضای مجازی دریافت می‌کنیم به درد نمی‌خورد و باعث می‌شود که ما از مسائل اصلی‌مان دور شویم.

 

وی افزود: مگر ما معتقد نیستیم که جنگ‌نرم در جهت از بین بردن اعتقادات ما است و از همین منظر است که وظیفه اهالی رسانه بالا بردن سواد رسانه‌ای افراد است و به دلیل اینکه کار فرهنگی دیر بازده است، انگیزه زیادی برای ورود به بخش رسانه نداریم.

 

صفری خاطرنشان کرد: فضای رسانه‌ای استان زنجان یک فضای منطقی است ولی نیاز به توجه جدی در این زمینه وجود دارد.


انتهای پیام