• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-17814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

بازگشت سهره‌های طلایی به دامان طبیعت


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایجرود گفت: سه متخلف صید غیرمجاز سهره طلایی در شهرستان ایجرود دستگیر شدند.

 

حامد تقی‌بگلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: ماموران نیروی انتظامی طی بازرسی از یک خودرو تعداد 112 سهره طلایی کشف کردند و در این ماجرا سه متخلف دستگیر و موارد کشف شده به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایجرود تحویل داده شد.

 

وی با بیان اینکه متخلفان غیربومی هستند، ادامه داد: از این افراد 112 سهره طلایی، 3 عدد قفس و ادوات جانبی کشف و ضبط شد. همچنین با توجه به شرایط بد نگه‌داری و انتقال در وضعیت نامطلوب، 10 قطعه از این پرندگان زینتی قبل از کشف تلف شده بودند اما 102 قطعه کشف شده هم که تا حدودی توان پرواز را از دست داده بودند پس از تیمار، در شهرستان ایجرود زیستگاه‌های این پرنده رهاسازی شدند.

 

تقی‌بگلو گفت: با توجه به اینکه سهره طلایی به راحتی رام می‌شود، صیادان سودجو و قاچاقچیان پرندگان زینتی برای صید آن‌ها تمایل زیاد دارند و پس از چند هفته نگه‌داری آن‌ها در قفس، سهره‌های طلایی را با قیمت‌هایی هنگفت در بازار شهرهای بزرگ به فروش می‌‌رسانند.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایجرود گفت: طبیعت بکر و زیستگاه‌های شهرستان ایجرود مکان مناسبی برای زیست و زادآوری سهره طلایی به‌شمار می‌رود و همین مسئله توجه صیادان و قاچاقچیان را به این منطقه جلب کرده است.


انتهای پیام