• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-17914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

احداث پاسگاه پلیس‌راه طارم، در انتظار واگذاری زمین


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان تاکید کرد: احداث پاسگاه پلیس‌راه طارم منوط به واگذاری زمین برای این منظور است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ایرج دست‌نشان در نشست خبری با بیان اینکه تلاش می‌کنیم پاسگاه پلیس‌راه طارم طبق وعده‌های داده شده محقق شود، افزود: اگر این مهم تا به امروز بی‌نتیجه مانده است، به دلیل عدم واگذاری زمین برای ساخت آن بوده و با توجه به اینکه پارسال بازدیدی از مسیر مذکور داشتیم و محلی نیز برای احداث پلیس‌راه در نظر گرفته شد، اما متاسفانه تا به امروز این مهم به دلیل عدم واگذاری زمین از سوی فرمانداری طارم محقق نشده است.

 

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های این اداره‌کل در حوزه راهداری، بیشتر مربوط به بحث نگه‌داری راه‌ها، ابنیه فنی و ساختمان‌های مربوط به راه، ماشین‌آلات راهداری و ارتقای ایمنی عبور و مرور در محورهای مواصلاتی استان زنجان است، تصریح کرد: «اکسین» یکی از طرح‌هایی است که برای اولین‌بار در استان در حال اجرا است که این طرح را در حدود 170 هزار مترمربع از محورهای شریانی استان اجرا کردیم که باعث افزایش عمر آسفالت از 3 تا 5 سال می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد: طرح اکسین در حدود یک‌دهم آسفالت گرم برای این اداره‌کل هزینه دربر داشته است. همچنین در حال حاضر مشغول روکش آسفالت از طریق ژئوکامپوزیت در آزادراه زنجان ـ تبریز هستیم و طی چهار ماهه امسال نیز 6083 تن آسفالت برای لکه‌گیری محورهای فرعی و روستایی استان و 3195 تن آسفالت نیز برای لکه‌گیری محورهای شریانی استفاده شده است.

 

دست‌نشان در خصوص اقدامات اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در زمینه حفظ ایمنی و حریم راه‌ها نیز گفت: در این حوزه نیز خط‌کشی حدود 300 کیلومتر در همه محورهای مواصلاتی استان، تعمیر و بازسازی گاردریل‌های تصادفی در حدود 2.5 کیلومتر و نیز اجرای روشنایی راه‌های استان به انجام رسیده است.

 

وی با اشاره به فعالیت‌های بخش حمل و نقل مسافر این اداره‌کل، افزود: در حال حاضر 36 شرکت مسافربری برون‌شهری در استان زنجان به جامعه هدف این بخش خدمات‌رسانی می‌کند که خدمات در قالب 1109 دستگاه ناوگان مسافربری انجام می‌شود. همچنین اجرای شبکه «سیر» یکی دیگر از برنامه‌های این اداره‌کل در بخش حمل و نقل مسافر محسوب می‌شود و شرکت‌هایی که خدمات بهتری ارایه داده و اعتماد مردم را جلب کنند، مورد توجه واقع خواهند شد.

 

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست خبری از خبرنگاران فعال در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تقدیر به عمل آمد.


انتهای پیام