• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-4691-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

با هدف توسعه صنعت گردشگری روستایی؛

سوکهریز میزبان ترش و شیرین می‌شود

معاون فرماندار خرم‌دره گفت: برای نخستین‌بار، جشنواره سراسری ترش و شیرین به میزبانی روستای سوکهریز شهرستان خرم‌دره برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شاهپور‌رضا کاظمی ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره ترش و شیرین، اظهار کرد: در راستای توسعه گردشگری روستایی و پیوند شهرنشینان با مناطق روستایی، نخستین جشنواره روستایی با عنوان ترش و شیرین در سه رشته عکاسی، گرافیک و چیدمان به صورت پایلوت در روستای سوکهریز شهرستان خرم‌دره برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: این روستا به دلیل داشتن شرایط مناسب آب و هوایی، مراتع و باغات و محصولات کشاورزی همچون غوره، انگور و سایر محصولات مرتبط با آن در عالی‌ترین سطح و مهمتر از همه همکاری اهالی مشتاق، از تاریخ 16 تا 18 شهریور میزبان شرکت‌کنندگان و مهمانان جشنواره خواهد بود.

کاظمی با اشاره به مهم‌ترین اهداف جشنواره ترش و شیرین، تصریح کرد: گسترش توریسم روستایی، معرفی بهترین و با‌کیفیت‌ترین محصولات روستایی، ایجاد و توسعه کارآفرینی از طریق جذب سرمایه‌گذاری افراد خارج از روستا، افزایش شادی و نشاط مردم روستا و ایجاد انگیزه برای جوانان روستایی، تبلیغ و توجه به فرهنگ غنی روستایی و معرفی آن به شهرنشینان، حفظ، صرفه‌جویی و فرهنگ‌سازی در زمینه منابع‌طبیعی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره هستند.

این مسئول با بیان اینکه باید بخش‌های دولتی و غیر‌دولتی که در زمینه معرفی شهرستان و روستاهای تابعه فعالیت می‌کنند همکاری کنند، تاکید کرد: عده‌ای از جوانان فقط به فکر انتقاد و پیشنهاد از راه دور و شبکه‌های مجازی هستند ولی عده‌ای نیز در پی جامه عمل پوشاندن به پیشنهادات خود هستند که نتیجه این تلاش‌ها رشد و پویایی شهرستان خواهد بود که باید همکاری لازم با آنان در زمینه تحقق اهداف خود صورت گیرد.

معاون فرمانداز خرم‌دره با تاکید بر اینکه روستای سوکهریز خرم‌دره یکی از مناطق بکر و زیبای شهرستان از لحاظ اکو توریسم است، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی و دهیاری‌های باید یاری‌گر برگزار‌کنندگان این جشنواره در روستای سوکهریز باشند.


انتهای پیام