• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-4488-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

سیر تا پیاز ورزش زنجان در گفت‌وگو با ایسنا؛

واگذاری رابطه‌مند، برکناری سفارشی؛ دو روی سکه ورزش زنجان


دبیر سابق هیئت تکواندوی استان زنجان، سیر تا پیاز سیستم حاکم بر ورزش زنجان را در برخی از حوزه‌ها تشریح کرد.

 

علی سپهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه بعد از دو دهه حضور در رشته تکواندو ترجیح دادم به خاطر سیستم حاکم بر ورزش استان زنجان، عطای ورزش را به لقایش ببخشم، افزود: اگر بعد از شش ماه سکوت ـ بعد از استعفا ـ امروز تصمیم به بازگویی برخی مسائل در خصوص سیستم حاکم بر ورزش استان زنجان شدم، به این خاطر است که اگر این سکوت تداوم داشته باشد، بالطبع نتایج ناگواری را برای ورزش استان به همراه خواهد داشت.

 

وی با یادآوری اینکه یکی از دلایل جدایی من از ورزش استان، بحث واگذاری نامطلوب سالن‌های ورزشی به افراد دیگر و یا هیئت‌های ورزشی به صورت اجاره بود که قطع یقین نارضایتی فعالان و مسئولان هیئت‌های ورزشی را به دنبال داشته و باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده‌ای در این زمینه شده است.

 

سپهری با اشاره به اینکه گفته می‌شود که این رویه چند سالی است که در همه استان‌ها انجام می‌گیرد، تصریح کرد: ولی طبق پیگیری که از چند استان کردم، آن‌ها اظهار کردند که یک مجموعه به‌صورت رایگان در اختیارشان قرار دارد و برای سالن‌ها و مکان‌های دیگر اجاره پرداخت می‌کنند. در اوایل گفته شد که این محل‌ها اجاره داده می‌شود و عواید مالی آن بدون دخل و تصرف در اختیار خود هیئت‌ها قرار می‌گیرد، در حالی که به این شکل نبود.

 

وی ادامه داد: موضوعی که باید در همین خصوص به آن اشاره کنم، واگذاری سالن تکواندو شهید عطایی واقع در مجموعه ورزشی 15 خرداد به غیر بود که این مهم علی‌رغم درخواست کتبی و رسمی هیئت تکواندوی استان با 20 درصد افزایش اجاره، یک ماه قبل از فراخوان و دعوت از بخش‌های خصوصی بود، که هنوز هم به علت آن پی نبردیم و تنها جوابی که شنیدیم، عذرخواهی و اشتباه کارشناس مربوطه در ورزش بود.

 

سپهری در این خصوص یادآور شد: البته مقداری هم موضوع را پیگیری کردیم که مسئولان ذی‌ربط، هیئت تکواندوی استان را در این موضوع محق دانسته و اظهار کردند که اگر به دیوان عدالت اداری شکایت کنید حق با شما است ولی ما به دلیل اینکه شکایت فرزند از پدر را دور از اخلاق، مهر و مرام ورزشی می‌دانیم، از این قضیه صرف‌نظر کردیم.

 

دبیر سابق هیئت تکواندوی استان زنجان با اشاره به اینکه واگذاری سالن‌های ورزشی به این نحو در طولانی‌مدت کمر هیئت‌های ورزشی استان را خواهد شکست، افزود: هیئت تکواندو که یکی از هیئت‌های باسابقه و پویای استان است، هم‌اکنون به مشکل برخورد کرده است، به طوری که هزینه اعزام تیم‌های ورزشی به مسابقات کشوری صرف اجاره و سایر موارد می‌شود که مصداق آن اعزام نکردن تیم تکواندوی بانوان به‌دلایل ضعف مالی در هفته گذشته به مسابقات قهرمانی کشور در شیراز بود.

 

سپهری اظهار کرد: با کمال تاسف باید بگویم که در هفته‌های گذشته و طی تماسی که با یکی از اساتید تکواندو استان صورت گرفت، بیان شد که به رئیس هیئت تکواندوی استان زنجان بگویید بیاید و از ریاست هیئت تکواندو استان استعفا دهد، در غیر این صورت از اختیارات قانونی برای برکناری وی استفاده خواهیم کرد.

 

وی تصریح کرد: روسای هیئت‌های ورزشی و کلا روسای فدراسیون‌ها با انتخاب اعضای فهیم و ارزشمند مجمع انتخاب می‌شوند و اگر هم برکناری در کار باشد باید توسط آن‌ها انجام گیرد، مگر اینکه تخلفی از سوی رئیس هیئت صورت گیرد که در این صورت توسط مسئولان برکنار و سرپرست تا برگزاری مجمع برای انتخاب رئیس بعدی معرفی می‌شود. این موضوع در شرایطی مطرح شده است که هیئت تکواندو با همه مشکلات ریز و درشتی که دارد، چند سالی است که رشد و تعالی خود را پرشتاب شروع کرده و باید بگویم که از رتبه 17 در دو سه سال گذشته با کمال افتخار رتبه هفتم هیئت‌های تکواندو را در رنک جدید فدراسیون احراز کرده است.

 

این فعال ورزشی تاکید کرد: حساب هیئت تکواندو از سایر هیئت‌ها جدا است، هم از لحاظ مدیریتی و هم ورزشی و هم فدراسیون و از همه مهم‌تر از بعد اجتماعی که خیال جابه‌جایی با یک تلفن را در سر خود نپرورانند؛ چرا که در صورت انجام گرفتن این موضوع هزینه‌های زیادی را برای ورزش استان در بر خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه عزل و نصب‌های این‌چنینی به اصل برگزاری مجامع انتخاباتی لطمه وارد می‌کند، افزود: مگر می‌شود اعضای فرهیخته و ارزشمند مجامع رؤسای هیئت‌ها را انتخاب کنند و دوستان از قیافه رئیس خوش‌شان نیاید و بگویند که بیاید استعفا دهید، در غیر این صورت از حق قانونی خود برای برکناری وی استفاده و برکنارش می‌کنیم، در واقع این این یک توهین به اعضای مجمع و زیر سئوال بردن رأی آن‌ها است.

 

سپهری در خصوص عملکرد ورزش استان در دوره‌ای که مدیریت آن به دست مدیر بومی سپرده شده است، اظهار کرد: متاسفانه تا آنجایی که بنده اطلاع دارم به‌ندرت از مدیر بومی برای ورزش استان استفاده شده است موید آن نیز مدیر کنونی است که ارومیه‌ای است و در مورد ورزش استان هم باید بگویم که به نظر بنده روال عادی و مرسوم خود را طی کرده و هر آن چیزی هم که وجود داشته و دارد به همت و تلاش خود هیئت‌های ورزشی و مسئولان آن‌ها بوده که به جرات می‌توان شهادت داد با وقف مال و زندگی شخصی خود و همراهی خانواده‌ها و قهرمانان به این دستاوردها رسیده‌اند.

 

دبیر سابق هیئت تکواندوی استان زنجان خاطرنشان کرد: در استان زنجان کمتر از نیروهای جوان، فرهیخته و تحصیل‌کرده فعال و خلاق به دلیل برخی تنگ‌نظری‌ها بهره برده می‌شود که امیدوارم ورزش استان زنجان نیز دارای سیستمی پویا و چالاک برای شکوفایی پتانسیل‌های نهفته آن شود؛ چرا که زنجان جزو استان‌های پر افتخار در زمینه ورزش‌های انفرادی است.


انتهای پیام