• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-2685-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس سازمان ورزش بسیج کشور تاکید کرد:

ضرورت راه‌اندازی پایگاه‌های استعدادیابی ورزش در کشور


رئیس سازمان ورزش بسیج کشور گفت: علم و تخصص و به‌روز بودن مربیان ورزشی و اراده ورزشکار اصول‌ مهم در موفقیت ورزش کشور محسوب می‌شود و در این راستا راه‌اندازی پایگاه‌های استعدادیابی ورزش یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها در راستای کشف و شکوفایی استعدادهای ورزش بسیج کشور تلقی می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سردار کاظم یزدانی صبح امروز در مراسم افتتاح نهمین دوره المپیاد پایگاه‌های استعدادیابی بسیج کشور در زنجان، اظهار کرد: اگر بخواهیم در عرصه‌های بین‌المللی، المپیک و آسیا در جهان صاحب عناوین مختلف باشیم باید بدانیم که کار سختی پیش‌ روی خود داریم.

 

وی افزود: مدیران و برنامه‌ریزان کشور باید با برنامه‌ریزی دقیق بسترهای لازم را برای ورزشکاران فراهم کنند اما همت و اراده ورزشکاران اصل دیگر در این موفقیت محسوب می‌شود که تعیین کننده است، به خصوص در رشته‌های ورزشی که نیاز به تجهیزات زیادی ندارند که شامل رشته‌هایی از جمله کاراته، تکواندو، جودو و ... می‌شود. این رشته‌ها از جمله رشته‌های اولویت‌دار بسیج در بحث استعدادیابی محسوب می‌شود.

 

یزدانی افزود: علم و تخصص به‌روز بودن مربیان ورزشی و اراده ورزشکاران اصل‌های مهم در موفقیت ورزش کشور محسوب می‌شود، راه‌اندازی پایگاه‌های استعدادیابی ورزش یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها در راستای کشف و شکوفایی استعدادهای ورزش بسیج کشور تلقی می‌شود.

 

این مسئول یادآور شد: در طول پنج سال سه‌هزار سالن ورزشی در کشور در راستای اهتمام به ورزش بسیجیان ساخته شده است که این امکانات به عنوان ابزار کمکی برای رسیدن به نتیجه مطلوب در ورزش کشور محسوب می‌شود.

 

یزدانی افزود: به موازات تلاش‌های تخصصی که در حوزه ورزش توسط مسئولان امر در کشور انجام می‌گیرد اخلاق نیز یکی از مهم‌ترین اصل‌ها در ورزش تلقی ‌شود، ورزشکار ایرانی که در دنیا قهرمان ولی بدون اخلاق باشد به‌ درد ما نمی‌خورد. دین اسلام دین اخلاق است پس افرادی که به عنوان نماینده از کشورمان در میادین ورزشی حضور می‌بابند باید اخلاق‌مدار و منش پهلوانی داشته باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: زنجان یکی از استان‌های موفق در بحث میزبانی مسابقات به‌شمار می‌آید که خوشبختانه عملکرد مناسبی نیز در راستای ورزش بسیج استان از خود نشان داده است.

 

در ادامه این مراسم جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان، اظهار کرد: نهمین دوره المپیاد پایگاه‌های استعدادیابی بسیج کشور با حضور هزار و صد نفر از ورزشکاران در شش رشته ورزشی به‌مدت دو روز به میزبانی استان زنجان برگزار می‌شود.

 

رضا حسینی افزود: رشد و شکوفایی ورزش بسیج نیازمند اهداف راهبردی بر اساس سند چشم‌انداز بیست ساله کشور که حمایت جدی مسئولان امر و تلاش مستمر در این حوزه را می‌طلبد که مستلزم داشتن ارتباط مردمی و هماهنگی ارکان اصلی ورزش در کشور است.

 

وی یادآور شد: المپیاد پایگاه‌های استعدادیابی بسیج کشور با اهدافی از جمله بسترسازی، ارتقای فضایل اخلاقی و فرهنگی، توجه به منش پهلوانی در بین نوجوانان ورزشکار، بروز و شکوفایی استعدادهای ورزشی نهفته در نوجوانان، شناسایی افراد مستعد جهت معرفی به لیگ‌ها و فدارسیون‌ها ورزشی اشاره کرد.


انتهای پیام