• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-21014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

دستگیری 4 نفر متخلف به جرم صید ماهی در سد گلابر زنجان


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایجرود گفت: 4 فرد متخلف به جرم صید غیر مجاز ماهی در سد گلابر شهرستان ایجرود توسط محیط‌بانان شهرستان دستگیر شدند.

 

حامد تقی‌بیگلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: از متخلفان تعداد 58 قطعه انواع ماهی کپور، زردپر،... 3 رشته تور به طول 400 متر، 4 عدد قایق بادی، 4 عدد جلیقه نجات به همراه 2 عدد پارو‌، کشف و ضبط شد.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایجرود با بیان اینکه متخلفان غیربومی بوده و پرونده تخلف متخلفین تنظیم و جهت رسیدگی قضایی تحویل مراجع قضایی شهرستان ارسال شد، افزود: صید بی‌رویه و غیرمجاز ماهی یکی از دلایلی است که حیات این گونه دریایی را با خطرانقراض روبه‌رو می‌سازد.

 

وی تصریح کرد: مسبب چنین پدیده‌ای را می‌توان ماهیگیران غیرمجاز دانست که به روش‌های مختلف در مناطق گوناگون مشغول صید هستند؛ افرادی که تنها مدتی از سال و به‌دنبال کسب سود به صید ماهی می‌پردازند و البته برای صید به هر وسیله‌ای روی می‌آورند. استفاده از جریان برق در داخل رودخانه (پیل‌های سری شده یا موتور‌های برق قابل ‌حمل)، استفاده از سموم کلره و فسفره، استفاده از تور‌های دانه‌ریز (که حتی بچه ماهی از آنها نمی‌گذرد) در شاخه‌های فرعی و بعضی اوقات رود اصلی از جمله روش‌های غیراصولی و مرگباری است که صیادان غیرمجاز از آنها برای صید بهره می‌برند.


انتهای پیام