• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-9284-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون تعاون روستایی استان زنجان خبر داد:

آغاز خرید تضمینی سیب درختی از هفته آینده


معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی استان زنجان گفت: سیب درختی درجه سه باغ‌داران این استان مشمول خرید تضمینی شده و خرید تضمینی این محصول از هفته آینده آغاز می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدموسی متوسلین در جمع خبرنگاران افزود: سه مرکز برای خرید سیب درختی درجه سه از باغ‌داران استان زنجان راه‌اندازی می‌شود که این مراکز در شهرستان‌های خدابنده و زنجان خواهد بود و مرکزی نیز برای خرید این محصول از باغ‌داران شهرستان‌های ابهر، خرم‌دره و سلطانیه راه‌اندازی می‌شود.

 

وی یادآور شد: در حال حاضر محل دقیق مرکز خرید تضمینی سیب از باغ‌داران شهرستان‌های ابهر، سلطانیه و خرم‌دره مشخص نیست؛ چرا که این مرکز باید با پراکنش باغات این شهرستان‌ها متناسب و تحویل محصول از سوی باغ‌داران به سهولت انجام شود.

 

معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی استان زنجان با بیان اینکه محصول سیب درختی درجه سه باغ‌داران به منظور تهیه کنسانتره و آب میوه به کارخانه‌های فرآوری ارسال خواهد شد، ادامه داد: 9 استان برای خرید تضمینی سیب درختی درجه سه در سطح کشور معین هستند که استان زنجان جزو این استان‌ها است.

 

وی افزود: در مواقعی که قیمت محصول کاهش یابد و کشاورزان از قبل این مسئله متضرر شوند سازمان تعاون روستایی به نفع کشاورزان وارد عمل می‌شود.

 

معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی استان زنجان با اشاره به اینکه آن دسته از باغ‌دارانی که سیب آن‌ها درجه سه نیست اما تمایلی برای عرضه با قیمت تضمینی دارند، خرید بر اساس توافق انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو سیب درختی درجه سه با 2889 هزار ریال تعیین شده است. همچنین زمان دقیق آغاز خرید تضمینی سیب درختی درجه سه اعلام خواهد شد.


انتهای پیام