• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-16314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان:

مصرف برق زنجانی‌ها از 555 مگاوات پایین‌تر نیامد


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: پیک مصرف تابستان از 5 تیرماه به حدود 555 مگاوات رسید و بعد از آن نیز کاهش نیافت.

 

علیرضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با به وقوع پیوستن پیش‌بینی‌ها تابستان امسال با شروع زودهنگام فصل گرما انتظار می‌رفت که پیک بار مصرف برق در مقایسه با پیک برق تابستان پارسال با افزایش قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو باشد، به همین جهت همكاری مشتركان برق صنعتی، كشاورزی، خانگی، تجاری، ادارات و سازمان‌های استان زنجان برای عبور از بحران افزایش اوج مصرف انرژی برق در فصل تابستان ضروری و حیاتی بود.

 

این مسئول ادامه داد: مقایسه متوسط مصرف برق كشور در مدت مشابه پارسال نشان می‌دهد که مصرف برق با افزایش حدود 3000 مگاوات روبه‌رو بوده است و این یعنی ممکن است روزهای پیک در تابستان امسال در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش یافته است.

 

وی افزود: تابستان امسال ساعات اوج مصرف در استان دو مرحله به این صورت بود که از ساعت 13 تا 17 و 19 تا 23 شاهد بیشترین مصرف برق در استان بودیم.

 

علیزاده خاطرنشان کرد: طبق استعلام انجام شده پیک مصرف تابستان از 5 تیرماه به حدود 555 مگاوات رسید و بعد از این تاریخ نیز کاهش نیافت و علی‌رغم مدیریت شدید مصرف صنایع و همکاری آنان در همین مقدار باقی ماند و این در حالی است که پیک مصرف در تابستان سال گذشته از 533 مگاوات فراتر نرفته بود.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، یادآور شد: برای تابستان امسال وزارت نیرو سیاست‌های تشویقی و طرح‌های متنوع و جذابی را برای همه مشتركان در ماه‌های گرم سال پیش‌بینی کرده بود و بی‌شک همکاری مشترکین به خصوص مشترکین صنعتی، کشاورزی و اداری برای كسب موفقیت در این سیاست‌ها و كاهش پیک بار تابستان بسیار مهم بوده است.


انتهای پیام