• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-16514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

یک مسئول در جمعیت هلال‌احمر کشور:

تجهیزات تیم‌های واکنش سریع مطابق با استانداردهای جهانی است


رئیس اداره توان‌افزایی و تربیت‌بدنی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: تجهیزات تیم‌های واکنش سریع هر چند وقت یک بار خریداری می‌شود و مطابق با استانداردهای جهانی است.

 

محمد پوراکرامی در حاشیه برگزاری چهاردهمین دوره توان‌افزایی تیم‌های واکنش سریع جمعیت هلال‌احمر سراسر کشور در مرکز آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: چهاردهمین دوره با موضوع طراحی اردوگاه و اسکان اضطراری برگزار شده است و از هر استان پنج نفر (در مجوع 160 نفر) در این اردو حضور دارند.

 

این مسئول ادامه داد: نقطه‌یابی در شب، طراحی اردوگاه، برپایی اصولی و استاندارد چادر و جمع کردن آن، مانور و آموزش جی‌پی‌اس، از جمله آموزش‌هایی است که طی این دوره ارائه می‌شود.

 

وی افزود: برخی برنامه‌ها از جمله مانورهای شهرستانی و مسابقات مختص شهرستان‌ها است ولی در سازمان امداد و نجات برای مانورهای ملی و منطقه‌ای برنامه‌ریزی می‌شود.

 

پوراکرامی در خصوص تجهیزات خاطرنشان کرد: به تازگی چند خودروی نجات به ناوگان ترابری تیم افزوده شده است و خوشبختانه از نظر تجهیزات مشکلی نداریم. البته تربیت نیروهای انسانی در اولویت قرار دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه در مواقع بحرانی، تیم‌های واکنش سریع در کم‌ترین زمان ممکن وارد عمل می‌شوند، یادآور شد: زنان در همه رسته‌های عملیاتی هلال‌احمر حضور پررنگی دارند و خوشبختانه خواهران داوطلب در مسابقات و مانورهای جمعیت شرکت می‌کنند. چند وقت پیش نیز سیزدهمین دوره توان‌افزایی مختص بانوان برگزار شد.


انتهای پیام