• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 967-3888-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس هیئت ورزش جانبازان و معلولان استان زنجان:

ارتقای مدال‌ در جاکارتا، اولویت امروز هیئت است


رئیس هیئت ورزش جانبازان و معلولان استان زنجان تاکید کرد: اولویت امروز این هیئت، ارتقای مدال‌ در بازی‌های پارآسیایی 2018 جاکارتای اندونزی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهدی مرادی در نشست خبری با اشاره به فرا رسیدن هفته پارالمپیک، از اجرای برنامه‌های مختلف در این هفته خبر داد و افزود: خوشبختانه نام‌گذاری هفته‌ای به نام پارالمپیک، بهانه‌ای است تا هر چند کوتاه به ورزش جانبازان و معلولان بپردازیم، به همین خاطر هیئت همه تلاش خود را برای برگزاری برنامه‌هایی در همین راستا به کار گرفته است تا به رسالت واقعی خود در این زمینه جامه عمل بپوشاند.

 

وی با اشاره به اینکه ترغیب و تشویق افراد دارای معلولیت به سمت ورزش، یکی از مهم‌ترین اهداف هیئت ورزش جانبازان و معلولان استان زنجان به‌شمار می‌رود، تصریح کرد: بدون شک، ورزش در عصر حاضر به یک ابزار بسیار قوی و کارآمد برای خلق افتخار و غرور ملی تبدیل شده است، به همین خاطر باید تلاش کنیم تا با حضور ورزشکاران در میادین مختلف، ضمن دست‌یابی به این مهم، زمینه خارج شدن از انزوا را نیز برای جامعه هدف فراهم کنیم.

 

این فعال ورزشی با یادآوری اینکه برنامه‌های مختلفی در هفته پارالمپیک توسط این هیئت به اجرا گذاشته خواهد شد، ادامه داد: نشست خبری با اصحاب رسانه، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و جمعی از مدال‌آوران، دیدار با نمایندگان مردم استان در خانه ملت، برگزاری مراسم تجلیل از مدال‌آوران و پیشکسوتان پارالمپیک، پیاده‌روی خانوادگی و ... جزو اهم برنامه‌هایی است که طی هفته مذکور به اجرا گذاشته می‌شود.

 

رئیس هیئت ورزش جانبازان و معلولان استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه 10 درصد از جمعیت جهان را معلولان تشکیل می‌دهند و چهار میلیون نفر معلول در ایران داریم، ادامه داد: اولویت امروز ما توسعه این ورزش و حفظ و ارتقای جایگاهی است که به واسطه تلاش ورزشکاران و مربیان در سطح کشور به دست آمده است و امیدواریم با افزایش تعداد و نیز خوش‌رنگ‌تر شدن مدال‌ها در بازی‌های پارآسیایی 2018 جاکارتای اندونزی بتوانیم به این مهم دست یابیم.


انتهای پیام