• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-18414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:

فضای مجازی به بزرگ‌ترین چالش تبدیل شده است


مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در حال حاضر فضای مجازی به بزرگ‌ترین چالش تبدیل شده است.

 

مرتضی تمجیدی در گفت‌وگو با خبرنکار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اخیرا، اولین جلسه کمیته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و سوء مصرف مواد در سال تحصیلی97-96 و آیین رونمایی از کتاب‌های تازه تالیف پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر، برگزار شد.

 

این مسئول ادامه داد: آموزش وپرورش یک نهاد فرابخشی است و در مسایل پیچیده و دشواری مثل مقابله و کنترل آسیب‌های اجتماعی در مدارس همه باید کمک کنند و اجرای این گونه  کارها مشارکت همگانی را می‌طلبد.

 

وی افزود: باید دلسوز دانش‌آموزان باشیم و با تعهد و آگاهی لازم انواع آسیب‌های اجتماعی را شناسایی، کنترل و با آن‌ها مقابله کنیم.

 

تمجیدی خاطرنشان کرد: باید تعداد این جلسات به منظور هماهنگی و حساس کردن خانواده‌ها افزایش یابد؛ چراکه بخش زیادی از وقت دانش‌آموزان در خانواده می‌گذرد. همچنین باید داده‌های رسانه‌های جمعی نیز کنترل شده و سالم باشد؛ چراکه قسمت عمده‌ای از دانش‌آموزان به خصوص در دوره متوسطه با رسانه ارتباط دارند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه تاثیرگذاری رسانه‌های جمعی مثل صدا و سیما بسیار زیاد است، گفت: باید از این ظرفیت نهایت استفاده را برای آموزش برد و در این جلسات تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری باید با دقت انجام گیرد و برای توفیق در کارها نیز همه نهادها پای کار بیایند و کمک کنند.

 

وی تصریح کرد: از انواع آسیب‌های اجتماعی موجود، موضوع فضای مجازی هم‌اکنون گریبانگیر همه است و از نظر کمی وکیفی زیاد شده است. همچنین باید با موضوع آسیب‌های اجتماعی درست روبه‌رو شویم تا این تهدید به فرصت تبدیل شده و همچنین به لحاظ حساسیت موضوع باید آگاهانه، عالمانه و عقلانی با آن برخورد کنیم.


انتهای پیام