• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-19014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان:

فن‌آوری نوین به کمک نگه‌داری راه‌ها می‌آید


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: امروز فن‌آوری نوین به کمک حوزه راهداری در بحث نگه‌داری راه‌ها آمده است.

 

ایرج دست‌نشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه بحث نگه‌داری از راه‌ها از گذشته تا به امروز همواره به‌عنوان یکی از دغدغه‌های جدی حوزه راهداری به‌شمار می‌رود، افزود: با وجود اینکه این بخش در زمینه اعتبارات همواره مظلوم واقع شده، اما همه تلاش خود را برای ارایه خدمات لازم در راستای حفظ و نگه‌داری محورهای مواصلاتی استان به کار گرفته‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه در بحث نگه‌داری راه‌ها، اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان اقدامات چشم‌گیری را طی نیمه نخست امسال انجام داده است، تصریح کرد: این اقدامات شامل تهیه و پخش آسفالت و لکه گیری در محورهای اصلی، فرعی و روستایی و راه‌های مواصلاتی به میزان 58 هزار و 194 تن و انجام عملیات برف‌روبی راه‌های شنی به مسافت 280 کیلومتر ـ باند بوده است.

 

این مسئول در خصوص سایر اقدامات صورت گرفته در این راستا طی نیمه نخست امسال، اظهار کرد: انجام عملیات برف‌روبی راه‌های آسفالتی به مسافت 49 هزار و 500 کیلومتر ـ باند، انجام عملیات یخ‌زدایی به مسافت 45 هزار کیلومتر ـ باند، تجهیز اکیپ استقرار زمستانی و تابستانی به تعداد 50 اکیپ و اجرای فوگ‌سیل برای افزایش طول عمر آسفالت به مسافت 89 کیلومتر ـ باند را نیز باید از دیگر اقدامات در این راستا برشمرد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در ادامه با اشاره به استفاده از فن‌آوری نوین ژنوستیک برای افزایش طول عمر اسفالت به میزان 23 هزار مترمربع در نیمه نخست امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: در همین راستا انجام عملیات راهداری مستمر راهداری تابستانی و زمستانی را به مسافت یک میلیون و 100 هزار کیلومتر ـ روز انجام گرفته است.


انتهای پیام