• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 967-4088-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

دختران ورزشکار، سرمایه‌های ارزشی کشورمان هستند


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: دختران ورزشکار سرمایه‌های ارزشی کشورمان محسوب می‌شوند که باید حفظ شوند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در دیدار با معاون وزیر ورزش و جوانان استان زنجان، اظهار کرد: امروز ورزش در زندگی ماشینی یکی از لوازم مهم محسوب می‌شود، به خصوص در فقر حرکتی که در قشر بانوان آثار سوء را از خود باقی می‌گذارد.

 

وی افزود: یکی از عرصه‌های مهم در جامعه، حضور در عرصه ورزشی است، ورزشکاران قهرمانانه و با حفظ هویت در میادین ورزشی حضور می‌یابند، حفظ حجاب و حریم‌ امری مهم در ورزش است که خوشبختانه توجه خوبی نیز در این راستا انجام می‌پذیرد.

 

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: وزارت ورزش باید درباره فقر حرکتی دانش‌آموزان با همکاری آموزش و پرورش برنامه‌های جدی و میدانی داشته باشد تا بستر مناسب برای حل این مشکل فراهم شود که متاسفانه با گزارش‌هایی که به دست ما می‌رسد، دانش‌آموزان دختر دچار فقر حرکتی هستند، این قشر از جامعه مادران آینده هستند که موجب گرم نگه داشتن کانون خانواده خواهند شد، پس لازم است توجه ویژه‌ای به این قشر داشت.

 

امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد: گاهی شاهد افراط و تفریط در ورزش بانوان هستیم‌، عده‌ای معتقدند عرصه ورزش هیچ نمود و بروزی نداشته باشد و برخی دیگر معتقدند آنقدر آزاد باشد که از مردان نیز پیش بیافتد که هر دو نظر نادرست است.

 

وی ادامه داد: بانوان به دلیل برخورداری از هویت شخصیتی و روحیه ظریف، بسیار حساس هستند که در صورت رها شدن دچار آسیب خواهند شد. اگر جوانان پسر در معرض آسیب قرار گیرند امکان ترمیم وجود دارد اما در بخش بانوان این آسیب قابل جبران نخواهد بود.

 

ایت‌الله خاتمی یادآور شد: عقل حکم بر رفتار پیشگیرانه می‌دهد‌. حفظ حدود و چارچوب‌ها الزامی است؛ چرا که بانوان و دختران بیشتر در معرض آسیب‌پذیری قرار دارند، یکی از فاکتورهای مهمی که در آسیب‌پذیری دختران وجود دارد بلد نبود مهارت «نه» گفتن است و به همین دلیل دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند.

در ادامه این دیدار، معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید دستاورهای متعددی در حوزه ورزش کسب کرده ‌است، به طوری که رخدادهای ورزشی کشورمان موجب مطرح شدن ایران در مجامع بین‌المللی و جهانی ورزش شد.

 

فریبا محمدیان افزود: در نیمه اول مهرماه امسال شاهد کسب ۱۶ مدال طلا، نقره و برنز در شش رشته ورزشی در بخش‌های آسیایی و جهانی توسط بانوان ورزشکار بودیم که اولین مدال طلا توسط بانوان کشورمان در رشته ووشو کسب شد که منجر به شکستن امپراطوری چین در ورزش ووشو شد.

 

وی خاطرنشان کرد: توجه به سلامت و تندرستی جسم در اسلام و کلام ائمه‌اطهار (ع) توصیه‌های زیادی شده است که ما تلاش می‌کنیم تا اوقات فراغت بانوان در ورزش رقم بخورد تا زن که در راس خانواده است، از سلامت و شادابی خوبی در جهت افزایش سلامت خانواده برخوردار باشد که هنوز به این هدف دست نیافته‌ایم.

 

این مسئول یادآور شد: بانوان وقتی فعالیت‌ها رنگ و بوی معنوی به خود می‌گیرد، طور دیگری فعالیت می‌کنند ما امیدواریم با داشتن برنامه‌ای جامع رنگ و بوی الهی را در فعالیت‌های ورزشی افزایش دهیم تا بانوان و آقایان از ورزش به عنوان عبادت استفاده کنند.

 

وی ادامه داد: استان زنجان همواره یکی از مراکز مهم تربیت کننده ورزشکار در تیم‌های ملی محسوب می‌شود که از پتانسیل بالایی در بخش مراکز غنی‌سازی تیم‌ملی بر عهده دارد.


انتهای پیام