• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-7314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل محیط زیست استان زنجان:

شرکت ریخته‌گری سهند ایجرود در حال فعالیت است


مدیرکل محیط زیست استان زنجان با اشاره به اینکه شرکت ریخته‌گری سهند ایجرود در حال فعالیت است، گفت: با این وجود، پرونده‌ای در رابطه با آلایندگی این صنعت تشکیل و در حال پیگیری هستیم.

 

سیدرضا موسوی مشکینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اواخر هفته گذشته شرکت ریخته‌گری سهند ایجرود بنا به حکم مقام قضایی حکم توقف فعالیت دریافت کرد و دیروز نیز جلسه رسیدگی به موضوع برگزار شد.

 

وی تصریح کرد: این شرکت جزو صنایع آلاینده به‌شمار آمده و مشمول قوانین مربوطه بوده و باید آن را رعایت کند، هر چند در برخی موارد شاهد بی‌توجهی به این موضوع هستیم که از ابزار قانون در این رابطه بهره برده‌ایم.

 

این مسئول گفت: بی‌توجهی به اخطارهایی که از سوی اداره‌کل محیط زیست استان زنجان به واحدهای آلاینده داده می‌شود، منجر به پلمب این واحدها خواهد شد.

 

وی افزود: واحدهای مختلف از نظر بررسی میزان آلایندگی در چند مرحله در برنامه پایش قرار می‌گیرند که متداول‌ترین آن‌ها این است که واحدهای تاثیرگذاری که بیش از صد نفر نیروی انسانی دارند، هر ماه یا دو ماه یک بار در برنامه پایش قرار گرفته و در صورت وجود مشکل زیست‌محیطی، اخطارهای لازم به آن‌ها داده می‌شود و بعد از اخطار، این شرکت مجددا در برنامه پایش قرار می‌گیرد تا نسبت به رفع مشکل اقدام شود.


انتهای پیام