• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-26814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان خبر داد:

امکان برخورداری همزمان زنان خانه‌دار از حقوق خود و همسران‌شان


مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: در طرح بیمه زنان خانه‌دار، امکان برخورداری زنان خانه‌دار از حقوق بازنشستگی خود و مستمری بازماندگان همسران‌شان به صورت هم‌زمان فراهم است.

 

مسعود علیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که همه زنان خانه‌دار می‌توانند با استفاده از طرح بیمه زنان خانه‌دار و رعایت شرایط سنی از مزایای بیمه مشاغل آزاد برخوردار شوند، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بانوان به عنوان اصلی‌ترین رکن هر خانواده، نگرانی از تامین نیازهای مادی و تامین آتیه خود در آینده است. این در حالی است که طرح بیمه زنان خانه‌دار سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین صندوق بازنشستگی کشور، پاسخ مناسبی برای نیاز زنان به برخورداری از آینده‌ای مطمئن به شمار می‌رود.

 

این مسئول با بیان این‌که زنان خانه‌دار می‌توانند با پرداخت حق بیمه مقرر مانند زنان شاغل، از تعهدات قانونی این سازمان برخوردار شوند، ادامه داد: برخورداری بیمه شده از تعهدات بازنشستگی و از کارافتادگی و امکان برخورداری افراد تحت تکفل (فرزندان، همسر، پدر و مادر) از مستمری بازماندگان از مزایای طرح بیمه زنان خانه‌دار به شمار می‌رود. علاوه بر این زنان می‌توانند از شبکه گسترده خدمات درمانی مراکز ملکی سازمان و مراکز طرف قرارداد در کل کشور برخوردار شوند.

 

وی افزود: تعهدات بیمه‌ای و نرخ‌های پرداخت حق بیمه مشاغل آزاد، بیمه بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی با نرخ 12 درصد، بیمه بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی با نرخ 14 درصد و بیمه بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت با نرخ 18 درصد را شامل می‌شود. همچنین بیمه‌شدگان می‌توانند در صورت تمایل به دریافت دفترچه درمانی با پرداخت سرانه درمان از مزایای آن برخوردار شوند.

 

علیاری در خصوص شرایط سنی عقد قرارداد و این‌که متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و عقد قرارداد به شعب و کارگزاری‌های اداره‌کل در استان مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: حداقل سن فرد جهت پذیرش درخواست 15 سال (با ارائه گواهی رشد) و حداکثر 50 سال است. در غیر این صورت متقاضی باید معادل مازاد سنی، سابقه پرداخت حق بیمه نزد سازمان تامین‌اجتماعی داشته باشد.


انتهای پیام