• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-27214-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

شناسایی 47 نقطه پرتصادف در استان زنجان


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از شناسایی 47 نقطه پرتصادف در استان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ایرج دست‌نشان در جمع خبرنگاران با بیان این‌که نقاط پرتصادف بر اساس مطالعات آماری، بازدیدهای میدانی و با توجه به شاخص‌های مشخص شده شناسایی می‌شوند، اظهار کرد: در مجموع در استان زنجان، 97 نقطه دارای تصادف شناسایی شده است که در این میان، 47 نقطه پرتصادف و 50 نقطه هم دارای شاخص‌های تصادف هستند. این در حالی است که اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فعالیت‌های متعددی در راستای آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز انجام می‌دهد.

 

وی ادامه داد: تأمین حداقل الزامات ایمنی و آشکارسازی از جمله نصب تابلوهای ایمنی، خط‌ کشی، آشکارسازی مسیر از طریق نصب تابلوهای فسفری، نصب چراغ چشمک‌زن و ایجاد شیارهای طولی و عرضی جزو اقدامات اجرایی اداره‌کل راهداری برای آشکارسازی و ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز به شمار می‌رود؛ در واقع همیشه انسان، جاده و خودرو به ‌عنوان سه عامل اصلی در تصادفات جاده‌ای معرفی شده است اما برای حصول یک سفر ایمن، مهندسی این سه عامل نقش اصلی را ایفا می‌کند.

 

این مسئول با اشاره به این‌که موضوع ایمنی در حمل و نقل جاده‌ای، همواره از اهمیت خاصی برخوردار است و آمار تصادفات و میزان خسارت‌های وارده این موضوع را تائید می‌کند، تصریح کرد: ایمنی سفر و ارتقای آن یکی از مهم‌ترین اهداف برای رسیدن به حمل و نقل کارآمد است و اگر چه تا رسیدن به آمار تلفات صفر در محورهای مواصلاتی استان فاصله زیادی داریم ولی کاهش آمار تصادفات در جاده‌های استان زنجان روند مطلوبی دارد.

 

دست‌نشان با اشاره به این‌که عوامل انسانی، دلیل اصلی 70 درصد از تصادفات جاده‌ای است، تصریح کرد: بر این اساس اداره کل به فرهنگ‌سازی توجه ویژه‌ای دارد. اگرچه خروجی اقدامات فرهنگی زمان‌بر است اما نتایج قطعی و خوبی به دنبال دارد، به‌ ویژه آن‌که عامل عمده تصادفات در راه‌های استان تخطی از سرعت مطمئنه است. البته ارتقای ایمنی راه‌ها از طریق المان‌های فیزیکی مثل خط ‌کشی، ارتقای حفاظ ایمن راه‌ها، تهیه و نصب علایم ایمنی، ایمن‌سازی سرگاردریل مقوله‌ای است که باید مورد توجه کارشناسان قرار بگیرد.


انتهای پیام