• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-33514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:

مقاوم‌سازی بیمارستان‌های قدیمی نیاز به اعتبار و زمان دارد


معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: برای مقاوم‌سازی بیمارستان‌های قدیمی نیاز به تامین اعتبار مالی و زمان کافی داریم.

 

محمدرضا جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از دغدغه‌هایی که ذهن مخاطبان را پس از زلزله کرمانشاه و تخریب شدن بیمارستان سر پل ذهاب درگیر کرده، این است که آیا بیمارستان‌های استان زنجان نیز ایمن هستند یا نه، گفت: در حال حاضر در سطح استان یک بیمارستان خصوصی و دو بیمارستان دولتی جدیدالتاسیس ضد زلزله داریم که قابلیت مقاومت در برابر زلزله تا مقیاس 8 ریشتر را دارد.

 

وی ادامه داد: اغلب بیمارستان‌های قدیمی در سطح استان با توجه به قدیمی بودن آن‌ها و اینکه در زمان ساخت این ابنیه‌ها آیین‌نامه مرتبط با زلزله نبوده است، نسبت به زلزله مقاوم نیستند و با زلزله‌های با ریشتر پایین نیز امکان تخریب دارند.

 

معاونت درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان افزود: در سطح شهرستان‌ها نیز به دلیل اینکه ابنیه قدیمی هستند و برخی از آنها بیش از 50 سال است که ساخته شده‌اند متاسفانه استانداردهای لازم در این زمینه وجود ندارد و این ابنیه‌ها باید مقاوم‌سازی شوند.

 

جمشیدی با اشاره به اینکه مقاوم‌سازی این ابنیه‌ها نیاز به اعتبار مالی و زمان کافی دارد، گفت: برای مقاوم‌سازی این ابنیه‌های قدیمی نیاز به تعطیلی مراکز برای مدتی است که متاسفانه نمی‌توان این بخش‌ها را تعطیل کرد و از این جهت مشکلاتی وجود دارد. ضمن اینکه اعتبار کافی در این زمینه وجود ندارد و باید اعتبارات تامین شود.


انتهای پیام