• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-284-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرگروه شهرسازی دانشگاه آزاد زنجان:

دچار بدمسکنی شده‌ایم


مدیرگروه شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان اظهار کرد: بی‌فرهنگی مشکل اصلی شهرسازی است.

 

مهدی ساشورپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه گردهمایی و نشست تخصصی و شهروندی بررسی مسائل شهرسازی استان زنجان به صورت سالیانه همزمان با روز جهانی شهرسازی در دانشگاه آزاد زنجان برگزار می‌شد، گفت: به دلیل اینکه امسال این روز با ایام اربعین مقارن بود. تصمیم گرفته شد این نشست در ایام ربیع‌الاول برگزار شود.

 

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این نشست‌ها ارتقای فرهنگ عمومی شهرسازی است و این رویداد در جامعه علم و دانش توسط شهرداری در کارخانه کبریت برگزار شد.

 

مدیرگروه شهرسازی دانشگاه آزاد زنجان با اشاره به اینکه این نشست در حوزه علمی و تخصصی برگزار می‌‍‌‌شود، افزود: معتقد هستیم که فرهنگ‌سازی در حصوص فرهنگ شهری باید در دوران کودکی شکل گیرد، لذا پنل‌های تخصصی در این نمایشگاه برای دانش‌آموزان دبیرستانی و ابتدایی در نظر گرفته شده است که مورد استقبال این گروه از دانش‌آموزان قرار گرفت.

 

ساشورپور افزود: در پنل‌های در نظر گرفته شده، بحث مسائل روز شهری از جمله زیباسازی شهری، مدیریت بحران،حوادث غیرمترقبه، مطرح شده است و از مدیران شهری و اساتید در تمام پنل‌ها استفاده شده بود.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد زنجان گفت: ما دچار بدمسکنی شدیم و حمل و نقل عمومی دورن‌شهری ما دچار مشکل است و فضای شهری را ماشین پر کرده است و بافت مرکزی ما مشکل دارد.

 

ساشورپور افزود: یکی از موارد دیگری که در این نشست مطرح است بحث اقتصاد شهری است؛ چراکه یکی از مشکلات در این زمینه کمبود بودجه است و این مسئله پیگیری می‌شود که با ارائه راهکارهایی که قوانین شهری را رعایت می‌کند این مشکل را مرتفع سازیم.


انتهای پیام