• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-5414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

در آبان امسال محقق شد؛

خلع ید و رفع تصرف 12 هکتار از عرصه‌های منابع‌طبیعی در زنجان


مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: در آبان امسال، حدود 12 هکتار از عرصه‌های منابع‌طبیعی استان از دست متجاوزان و متخلفان، خلع‌ ید و رفع تصرف شد.


خلیل آقاجانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با تاکید بر این‌که حفاظت و حراست از منابع‌طبیعی و ملی، وظیفه‌ای همگانی است، اظهار کرد: آحاد مردم باید در خصوص حفظ عرصه‌های منابع‌طبیعی احساس مسئولیت کنند و هرگونه تخلفی را به اداره‌کل و شعبات تابعه گزارش دهند. البته خوشبختانه در آبان امسال، از  62 مورد تصرف پیشگیری شد و امیدواریم شاهد کاهش روزافزون تخلفات باشیم.


این مسئول همچنین با اشاره به توقیف 9 دستگاه از ماشین‌آلات و ادوات متخلف در آبان امسال، ادامه داد: در مدت زمان مذکور، 22 پرونده برای عرصه‌های منابع‌طبیعی نیز تنظیم پرونده ماده 55 داشتیم؛ در واقع وصول گزارشات مردمی نقش قابل توجهی در جلوگیری از تخریب عرصه‌های طبیعی و ملی ایفا می‌کند و بازوی توانمند اداره‌کل برای بهبود وضعیت آب و خاک و انتقال آن به نسل‌های بعدی محسوب می‌شود.


وی همچنین با بیان این‌که در ماه گذشته، یک نفر از متخلفان و مخربان منابع‌طبیعی استان زنجان بازداشت شدند، افزود: «ورود دام غیر‌مجاز» و «حریق»، دو مولفه مخرب برای عرصه‌های منابع طبیعی به‌شمار می‌روند. از این‌رو، ماموران اداره‌کل هر سال برای کاهش میزان تخریب توسط این دو عامل، اهتمام بیشتری نسبت به سال‌های گذشته می‌ورزند؛ چر‌اکه منابع‌طبیعی، مراتع و جنگل‌ها ثروت عمومی کشور هستند و تخریب آن‌ها غیر قابل جبران است.


به گزارش ایسنا، شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تعرض به عرصه‌های منابع طبیعی، با شماره تلفن 1504 تماس گرفته و ماموران یگان حفاظت را از منطقه وقوع و میزان خسارت آگاه کنند.


انتهای پیام