• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-884-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

بازار مسکن در زنجان تکان خورد


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: بر اساس آمار بازار مسکن در بخش صدور پروانه رشد داشته است.

 

شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بر اساس آمار منتشر شده از مرکز آمار در خصوص صدور پروانه‌های ساختمانی، سهم صدور پروانه‌های استان زنجان طی سال ۹۵ به ۹۴ رشد کرده و سهم استان از کشور از 1.2 درصد به 1.8 درصد رسیده است.

 

این مسئول ادامه داد: آمار منتشر شده نشان از تحرک بازار مسکن در استان به نسبت کشور طی سال ۹۵ به ۹۴ را دارد و این در حالی است که استان زنجان رشد مناسبی در صدور پروانه‌های ساختمانی داشته است، به طوری که وضعیت کشور در این بخش رشد منفی 1.2 درصدی را دارد. همچنین آمار صدور پروانه‌های ساختمانی استان در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ دارای رشد 35.5 درصد بوده است.

 

وی افزود: تعداد پروانه‌های صادر شده ساختمانی در کشور ۱۱۸ هزار و ۳۹۰ مورد بوده و میزان پروانه ساختمانی صادر شده در استان 2143 پروانه بوده که سهم استان از کشور 1.8 درصد در سال گذشته برآورد شده بود که این میزان در سال ۹۲ به میزان 1.2 درصد بوده است.

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار میزان واحدهای مسکونی ساخته شده در سال گذشته و سال ۹۴ در کشور رشد منفی 3.2 درصدی داشته و این شرایط برای استان رشد 34.8 درصدی بوده است.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، تصریح کرد: میزان مساحت زیربنای واحدهای ساخته شده در کشور به میزان یک‌دهم منفی رشد داشته ولی مساحت زیربنای واحدهای مسکونی ساخته شده در استان دارای رشد 53.9 درصدی است که نشان از بهبود شرایط بازار مسکن در استان و افزایش مساحت ساخت و ساز است.


انتهای پیام