• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-11914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان خبر داد:

افزایش بیش از 2 درصدی قبولی دروس نهایی در استان زنجان


معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: 42 درصد میانگین درصد قبولی دروس نهایی استان نسبت به عملکرد سال قبل افزایش یافته است.

 

محمود شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: امسال یکی از موفقیت‌های آموزش و پرورش ارتقای معدل و میانگین نمرات سال تحصیلی ۹۶ - ۹۵ دانش‌آموزان است که برای رسیدن به این مهم رویکردهای مختلفی در آموزش و پرورش استان انجام شده است.

 

این مسئول ادامه داد: از جمله این اقدامات دعوت از مؤلفین کتب درسی در رشته‌های ریاضی، عربی، ادبیات و نگارش و برگزاری کارگاه بالغ بر ۱۵ هزار نفر ساعت برای معلمان بود.

 

وی افزود: برگزاری دوره‌های ضمن خدمت در همه دروس، برگزاری جلسات ویژه با مدیران دبیرستان‌های نواحی و مناطق ۱۴‌گانه آموزش و پرورش استان با تأکید بر شناسایی و تحلیل دروس هدف، بررسی راهکارهای بهبود کیفیت دروس لازم‌التوجه در قالب سه قطب، شناسایی و تحلیل وضعیت مدارس، بررسی راهکارهای بهبود کیفیت مدارس لازم‌التوجه در قالب سه قطب از دیگر اقداماتی بوده که طی سال تحصیلی گذشته و امسال دنبال می‌شود.

 

شهبازی خاطرنشان کرد: میانگین نمره برگه امتحانی کل دروس نهایی استان نسبت به عملکرد سال قبل، 65 صدم درصد افزایش یافته و نیز 2.42 درصد میانگین درصد قبولی دروس نهایی استان نسبت به عملکرد سال قبل افزایش یافته که این مهم نیز از دیگر موفقیت‌های کسب شده برای آموزش و پرورش استان است.

 

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان از کسب مقام نخست کشوری در رشد درصد قبولی دروس نهایی نسبت به عملکرد سال قبل در مقایسه با سایر استان‌ها خبر داد و گفت: کسب مقام دوم کشوری در رشد میانگین نمره برگه امتحانی سوم نهایی نسبت به عملکرد سال قبل در مقایسه با سایر استان‌ها نیز از دیگر توفیقات آموزش و پرورش است.

 

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش زنجان در ۷۱ درصد از شاخص‌های آموزشی مورد توافق استان با وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ رشد داشته است، تصریح کرد: این معاونت موفق شده در سال تحصیلی گذشته برای ۷۸ درصد دانش‌آموزان متوسطه استان آزمون‌های تقویتی و پیشرفت تحصیلی اجرایی کند.


انتهای پیام