• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-13714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

طی هشت‌ ماهه امسال محقق شد؛

جمع‌آوری 6.6 میلیارد تومان زکات در استان زنجان


مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، از جمع‌آوری 6/6 میلیارد تومان زکات در استان طی هشت ماهه امسال خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هدایت صفری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی هشت ماهه امسال، زکات جمع‌آوری ‌شده در استان با افزایش 76 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به بیش از شش میلیارد و 625 میلیون تومان رسید. این در حالی است که بر اساس قانون، وظیفه ترویج، فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری زکات بر عهده کمیته امداد است و این نهاد همه تلاش خود را به کار گرفته است تا با استفاده از ظرفیت‌های تبلیغی موجود در استان، فریضه الهی زکات را در جامعه احیا و ساماندهی کند.

 

این مسئول با بیان این‌که یکی از بسترهای مورد تاکید برای تامین اقتصاد جامعه اسلامی در دین مبین اسلام، زکات است، ادامه داد: با فعالیت اثربخش در حوزه ترویج و جمع‌آوری زکات، می‌توان از منابع حاصل از این فریضه دینی برای تامین اقتصاد خانوارهای نیازمند بیشترین بهره را برد.

 

وی با اشاره به این‌که در هشت‌ ماهه پارسال، سه میلیارد و 768 میلیون تومان زکات در استان زنجان جمع‌آوری ‌شده بود، ادامه داد: زکات جمع‌آوری‌ شده در استان زنجان طی امسال در قالب زکات واجب، مستحبی و فطره بوده است. این در حالی است که برای هشت‌ماه امسال، جمع‌آوری شش میلیارد و 266 میلیون تومان زکات هدف‌گذاری شده بود و با همراهی و مشارکت مناسب کشاورزان و مودیان زکات، برنامه پیش‌بینی ‌شده 106 درصد محقق شد.

 

صفری خاطرنشان کرد: دو میلیارد و 87 میلیون تومان از مجموع زکات جمع‌آوری ‌شده در استان زنجان بر اساس نظر پرداخت‌کنندگان زکات و به‌منظور ساخت، مرمت و بازسازی پروژه‌های عام‌المنفعه در روستاها هزینه شده است. چهار میلیارد و 538 میلیون تومان نیز در امور محرومان و به ‌منظور رفع نیازهای خانوارهای تحت حمایت و سایر اقشار نیازمند هزینه شده است.

 

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به این‌که بر اساس الزامات ابلاغی از طریق شورای مرکزی زکات کشور، 60 درصد از مجموع زکات جمع‌آوری ‌شده باید در امور نیازمندان هزینه شود، یادآور شد: بر اساس ابلاغ دبیرخانه مرکزی شورای زکات برنامه‌ریزی ‌شده است که تا پایان امسال 9 میلیارد و 400 میلیون تومان زکات در استان زنجان جمع‌آوری شود.


انتهای پیام