• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-13814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان:

باید به نگرانی‌ها پاسخ‌های قانع‌کننده داد


رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به نگرانی‌های شهروندان زنجانی در رابطه با آلودگی‌های زیست‌محیطی، گفت: باید به نگرانی‌ها پاسخ های قانع‌کننده داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، احمد نصیری ظهر امروز در جلسه علنی شورای شهر زنجان، اظهار کرد: استقرار شهرک روی در مجاورت شهر، آلایندگی هوا، مشکلات مربوط به دپوی پسماند کارخانجات روی و فعالیت شهرک ناجی از جمله نگرانی‌هایی است که شهروندان با آن مواجه بوده و انتظار پاسخ‌گویی مسئولان هستند.

 

وی تصریح کرد: توجه به سلامت شهروندان حائز اهمیت است و باید با دقت به این موضوع توجه شود.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان نیز در این جلسه با تایید نگرانی‌های شهروندان، اظهار کرد: در شهرک صنعتی روی 50 واحد در حال فعالیت است ولی با توجه به مشکلات اجازه توسعه در شهرک را نمی‌دهیم و در چند سال گذشته مجوز فعالیت جدید صادر نشده است.

 

سیدرضا موسوی مشکینی تصریح کرد: یکی از نگرانی‌ها در رابطه با فعالیت شهرک روی، مشکلات آب است که با تدابیر اتخاذ شده باید عنوان کرد هیچ پسماندی در این شهرک به محیط وارد نشده و همه پسماندها به علت کمبود آب در چرخه تولید در حال گردش است و مشکلی در این رابطه نداریم.

 

وی تصریح‌کرد: آلودگی هوا نیز یکی از نگرانی‌ها است که در این رابطه باید به اطلاع شهروندان برسانیم که همه کارخانه‌ها ملزم به استفاده از سیستم فیلترینگ هستند و پایش‌ها نیز در این رابطه در حال انجام است، هر چند امکان دارد مشکلاتی وجود داشته باشد اما حاد نیست.

 

موسوی خاطرنشان کرد: نکته جدی و نگران‌کننده در رابطه با فعالیت واحدهای صنعتی، دپوی پسماندها است که باعث بروز مشکلاتی شده و نباید منکر آن باشیم. پسماندها در این شهرک به صورت انبوه در محلی دپو شده و این معضل اساسی به‌شمار می‌آید. با توجه به مسیر وزش باد به سمت شهر زنجان امکان انتقال ذرات از محل دپو به سمت شهر وجود دارد و این واقعه نیز رخ می دهد.

 

وی ادامه داد: همچنین امکان انتقال فلزات سنگین به خاک بر اثر بارش‌ها نیز وجود دارد و بر اساس طرح مطالعاتی که انجام شده تا شعاع سه کیلومتری این محل خاک آلوده شده است. البته شرایط آب هنوز مناسب است.

 

این مسئول با بیان اینکه با اقدامات نگهدارنده می‌توان مانع آلودگی بیشتر منطقه شد و این کار امکان‌پذیر است و نیاز به همکاری همه داریم. البته محل دیگری برای دپو پسماند در نظر گرفته شده بود که با برسی‌های به عمل آمده این محل رد شد. برای مهار مشکل این شهرک باید در دو مرحله برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت به مرحله اجرا درآیند.

 

در ادامه این جلسه، سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان نیز با اشاره به اهمیت توجه به مسائل زیست‌محیطی خواستار توجه بیشتر مسئولان به این امر شد.

 

سجاد خدایی همجنین خطاب به شهردار زنجان گفت: شما بدهکار به هیچ‌کس نیستید و در انتصابات به شایسته‌سالاری توجه لازم را داشته باشید.

 

این عضو شورای اسلامی شهر زنجان تصریح‌ کرد: شهروندان انتظار دارند فضای موروثی در شهرداری شکسته و افراد جدید و توانمند سر کار بیایند.


انتهای پیام