• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-2785-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار رنجان:

اشتغال جوانان، مهم‌ترین دغدغه امروز جامعه است


استاندار زنجان گفت: اشتغال جوانان یکی از موضوعات مهم جامعه کنونی است که در این مسیر، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت‌ مسئولان نقش مهمی را در ایجاد اشتغال ایفا می‌کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری شامگاه امروز در دیدار با دانشجویان و اعضای تشکل‌های اسلامی ـ سیاسی، انجمن‌های علمی و ادبی و کانون‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان به مناسبت روز دانشجو، افزود: در دنیایی کنونی بیش از هفت میلیارد انسان با هزاران اعتقاد، باور، گرایش، اندیشه، دین، فرهنگ و زبان زندگی می‌کنند. در میان این جمعیت عظیم جهانی بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر مسلمان در جامعه‌ای بزرگ تحت عنوان امت اسلامی زندگی می‌کنند که می‌توانند نقش بسیار مهمی را در جهان کنونی ایفا کنند.

 

وی افزود: متاسفانه در منطقه کنونی تحت عنوان خاورمیانه، کشورهای اسلامی در شرایط نامناسبی قرار دارند و این شرایط را دشمنان اسلام با ایجاد تفرقه به راه انداختند و این در حالی است که مسلمانان دارای اشتراکات مهمی از جمله اعتقاد به قرآن و رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص) دارند، زیرا این دو محور اساسی اسلام بوده که می‌توانند در زیر سایه این دو به خوبی زندگی کنند.

 

استاندار زنجان با اشاره به حوادث روز ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲، ادامه داد: در تاریخ کشور، دانشجویان پایه‌گذار استکبارستیزی بوده و هستند؛ حرکت دانشجویان در ۱۶ آذرماه سال ۳۲ دو پیام ماندگار داشت که نخست استکبارستیزی و دوم آزادی‌خواهی بود.

 

وی یادآور شد: ما برای حفظ منافع ملی و استقلال همه‌جانبه کشور و تامین آزادی مشروع و قانونی به عنصر استکبارستیزی در برابر زورگویان دنیا محتاج هستیم، ما برای حفظ تمامیت ارضی با استقلال سیاسی و حفظ یکپارچگی ملت ایران در سال های ۵۶ و ۵۷ با شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» به میدان آمدیم. این شعار خوشبختانه در اصول قانون اساسی بسیار پررنگ دیده شد و تا زمانی که پرچم جمهوری اسلامی بر افراشته است، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را خواهد داشت.

 

استاندار زنحان خاطرنشان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگر در کشور به انسجام، همدمی و یکپارچگی نیاز داریم که دانشجویان لازم است به این امر در دانشگاه‌ها بپردازند و با دقت از آن مراقبت کنند.

 

درویش‌امیری تصریح کرد: کشور ایران با تحقق شعار استقلال، آزادی و در سایه ولایت مقام معظم رهبری و با کنار گذاشتن کدورت‌ها و اختلافات به همدلی، انسجام و وحدت در کشور دست یافت که در این مسیر روحانیت، دانشگاهیان، نخبگان، فرهنگیان و دانشجویان از یک سو و در طرف دیگر مقامات و مسئولان اجرایی در قوای سه‌گانه برای حفظ انسجام و اتحاد باید پیش‌قدم باشند.

 

این مسئول گفت: متاسفانه عده‌ای به نام آزادی، جمهوریت را تضعیف کردند و عده‌ای دیگر به نام اسلامی بودن آزادی، جمهوریت را تضعیف کرده‌اند که هر دو گروه دچار اشتباه شده‌اند، آزادی، جمهوریت و اسلامیت جوهره وجودی نظام جمهوری اسلامی است که این اصل‌ها تفکیک نشدنی هستند.

 

وی یادآور شد: امروز دانشگاهیان در شرایطی که دنیا در مسیر رشد مهار نشدنی و پیشرفت علم و تکنولوژی قرار گرفته، انتظار می‌رود که با متمرکز شدن به علوم به روز، موجب سربلندی کشور شوند.

 

استاندار زنجان دانشگاه‌های کشور نباید از غافله پیشرفت علم و پژوهش عقب بمانند. وظیفه دانشجویان فقط تحصیل نیست، بلکه باید به مسائل علمی، پژوهشی، فرهنگی، معنوی، اخلاقی و با مراقب لازم به مسائل سیاسی بپردازند، ما نمی‌توانیم دانشگاه بدون معنویت و اخلاق داشته باشیم. همچنین نباید اجازه دهیم دانشگاه غیرسیاسی داشته باشیم، زیرا سیاسی بودن همگام با معنویت و اخلاق و توجه به مسائل فرهنگی و علمی شخصیت یک دانشجو را شکل می‌دهد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان در ادامه این دیدار و در پاسخ به سئوالات دانشجویان در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: ما در ستاد اقتصاد مقاومتی با جدیت بر روی طرح‌ها و پروژه‌های دانش‌بنیان متمرکز شده‌ایم، دانشگاه و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی می‌توانند در به سرانجام رسیدن طرح‌های دانش‌بنیان کمک کنند و در کنار آن مسئولان اجرایی در حوزه‌‌های مختلف صنعت، سازمان برنامه‌ریزی و بودجه و مدیران اجرایی تصمیم‌گیرنده نیز توجه‌شان به سمت دانشگاهیان است.

 

وی گفت: خوشبختانه استان در سال گذشته دارای بیش از ۲۰ شرکت موفق دانش‌بنیان شد، ما منتظر تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان از سوی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان هستیم و از این اقدام نیز استقبال می‌کنیم، در دولت یازدهم و دوازدهم یکی از ملاک‌های ارزیابی استانداران، توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان در استان‌ها بوده است و در این زمینه مسئولان تلاش و حمایت لازم را خواهند داشت. همچنین لازم است دانشجویان در این راه صبر و حوصله بالایی داشته باشند تا به نتیجه برسند.

 

استاندار زنجان در ادامه به سئوال مربوط به حوزه فناوری اطلاعات پاسخ داد و افزود: امروز بخش اعظم اشتغال در دنیا مربوط به حوزه فناوری اطلاعات است، اشتغال ICT و IT  در سطح جهان پس از انرژی، نفت، صنعت و گردشگری قرار گرفته است.

 

درویش‌امیری خاطرنشان کرد: اشتغال جوانان یکی از موضوعات مهم در کشور محسوب می‌شود، من از زمان تحویل این سمت در استان زنجان یکی از برنامه‌های خود را در بخش رشد اقتصادی و اشتغال قرار دادم، زیرا توسعه استان در راستای ادامه برنامه پنجم و ششم است.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه به دلیل بیکاری، کشور دچار آسیب‌های مختلفی شده است، ما با تکیه بر سرمایه بخش خصوصی و استقبال و پیگیری از ثروت سرمایه‌گذاران خارجی به دنبال حل مشکل اشتغال در کشور هستیم، امروز سرمایه‌گذاری و خلق ثروت یک عبادت تلقی می‌شود، زیرا با خلق ثروت، توسعه و سرمایه در استان قادر به حل معضل اشتغال جوانان خواهیم بود.


انتهای پیام