• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-2885-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

کارشناس امور دینی:

وحدت، ابزاری برای دوستی و اخوت است


کارشناس امور دینی گفت: دین اسلام، دین اخوت، مهربانی و دوستی است و نباید با بی‌بصیریتی بر اختلافات دامن زد، زیرا هدف دشمن در ایجاد اختلافات، برهم زدن وحدت بین شیعه و سنی است.

 

حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: روز ولادت پیامبر اسلام (ص) در تاریخ شیعه، ۱۷ ربیع‌الاول و از نظر اهل سنت، ۱۲ ربیع‌الاول نوشته شده است. امام راحل جهت جلوگیری از تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی، فاصله بین این دو تاریخ را به عنوان هفته وحدت بین شیعه و سنی نام‌گذاری کرده‌اند.

 

وی افزود: در طول تاریخ، دشمنان اسلام همواره با بهانه‌های مختلف سعی در تفرقه‌افکنی و ایجاد دشمنی بین سنی و شیعه بودند و این اقدام در جهت جلوگیری از ایجاد وحدت بین مسلمین بوده است.

 

این کارشناس دینی ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام (ص) دو چیز گران‌بها را بین مسلمین به امانت گذاشته‌اند، «قرآن و عترت» دو عنصر وحدت‌بخش بین مسلمین محسوب می‌شود که با توسل به این دو اصل هرگز دچار تفرقه و دودستگی نخواهند شد، امام راحل با بصیرت‌مندی پی به نقشه دشمن در تفرقه‌افکنی در روز ولادت پیامبر گرامی اسلام شدند، در نتیجه فاصله این دو تاریخ را هفته وحدت نام‌گذاری کردند تا مقابل توطئه شوم دشمنان را بگیرند.

 

موسوی یادآور شد: امروز دشمنان با به راه انداختن شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی، مسلمین را به جان یکدیگر انداختند. به طوری که شیعه و سنی دست به کشتن یکدیگر می‌ز‌نند و در آخر این دو به دست یهود کشته می‌شوند، تحولات کنونی عراق، سوریه، یمن و بحرین حاکی از چنین برادرکشی است که توسط دشمنان اسلام اجرا می‌شود.

 

این کارشناس در ادامه گفت: پیامبر اسلام (ص) منادی وحدت هستند. امروز حفظ و ایجاد وحدت اسلامی بین سنی و شیعه بیشتر از گذشته اهمیت دارد که در این راستا لازم است توجه جدی به این مقوله شود؛ چراکه دین اسلام دین اخوت، مهربانی و دوستی است و نباید با بی‌بصیریت بر اختلافات دامن زد، زیرا هدف دشمن در ایجاد اختلافات برهم زدن وحدت بین شیعه و سنی است.


انتهای پیام