• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-2788-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

عضو هیئت وزنه‌برداری استان زنجان:

رقابت‌های آناهیم، تاریخ‌سازی وزنه‌برداری ایران بود


عضو هیئت وزنه‌برداری استان زنجان از رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان به‌عنوان یک رویداد تاریخ‌ساز برای وزنه‌برداری ایران یاد کرد.

 

علی نصرتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به کسب عنوان قهرمانی تیم‌ملی وزنه‌برداری مردان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان که به میزبانی آناهیم آمریکا برگزار شد، افزود: عملکرد موفق تیم‌ملی وزنه‌برداری ایران در این دوره از رقابت‌ها، یک روز تاریخی را برای این رشته در ایران رقم زد.

 

وی با بیان اینکه قرار گرفتن وزنه‌برداری ایران بر بام جهان، یک تاریخ‌سازی از سوی پولادمردان ایران بود، تصریح کرد: بی‌شک رقابت‌های قهرمانی جهان همانند مسابقات المپیک، بالاترین سطح این رقابت‌ها است و در این رویداد جهانی نیز شاهد بهترین‌های وزنه‌برداری مردان جهان در دسته‌های مختلف بودیم.

 

این فعال ورزشی با یادآوری اینکه کسب 5 مدال طلا، 3 نقره و 6 برنز باعث شد تیم‌ملی وزنه‌برداری ایران برای اولین‌بار عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کند، اظهار کرد: با وجود اینکه در این دوره از رقابت‌ها نیز شاهد ناداوری‌هایی بودیم، اما خوشبختانه رکوردزنی پولادمردان ایران باعث شد تا همگان به قدرت واقعی وزنه‌برداری ایران در جهان پی ببرند.

 

عضو هیئت وزنه‌برداری استان زنجان با بیان اینکه بعد از تیم‌ملی وزنه‌برداری ایران تیم‌های ملی ویتنام و کره‌جنوبی عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند، خاطرنشان کرد: کسب مقام در رشته‌ای چون وزنه‌برداری که یکی از سنگین‌ترین رشته‌های ورزشی به‌شمار می‌رود، نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و برگزاری اردوهای منظم است که خوشبختانه تیم‌ملی وزنه‌برداری ایران توانست به این مهم دست یابد.


انتهای پیام