• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-14214-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

دعای مادر برای شهادت مستجاب شد


آخرين باری که جمال به جبهه می‌رفت به من گفت: همه دوستانم شهيد شدند، نمی‌دانم شما راضی به شهادت من نيستید که نمی‌توانم به دوستانم بپيوندم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهيد جمال حبيبی در اول شهریور سال 1344 در خانواده‌ای مذهبی در زنجان چشم به جهان گشود. تحصيلات ابتدایی‌اش را در مدرسه توفيق، دوره‌ راهنمایی را در مدرسه مصطفی خمينی و دبيرستان را در مدرسه اميرکبير گذراند و برای نخستن بار در 16 سالگی و از بسیج به جبهه اعزام شد.

 

جمال علاقه زيادی به جبهه داشت، به ‌طوری ‌که از فعالان عرصه سياسی، دينی در زمان انقلاب و جنگ بود. همواره از مادرش طلب دعای شهادت می‌خواست.

 

وی در اکثر عمليات‌ها حضور داشت و چند بار از ناحيه پا مجروح شده بود که پس از مجروحیت، مادرش اجازه اعزام مجدد به جبهه را به وی نداد، همواره به مادرش می‌گفت که از خدا آبادانی ايران را می‌خواهم.

 

مراسم ازدواج برادر بزرگش بود ولی جمال به دليل اهمیت عملیات در این مراسم حضور نداشت. مادر شهيد جمال حبيبی می‌گويد: آخرين باری که به جبهه می‌رفت به من گفت همه دوستانم شهيد شدند نمی‌دانم شما راضی به شهادت من نيستی که نمی‌توانم به دوستانم بپيوندم.

 

شهيد حبيبی، سرانجام در 21 دی‌ماه سال 1365 در عمليات کربلای 5 منطقه شلمچه به آرزوی ديرينه خود رسيد و در گلزار شهدای پايين زنجان به خاک سپرده شد.


انتهای پیام