• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-3185-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان تاکید کرد:

ضرورت مساعدت به حوزه‌های علمیه


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان بر ضرورت مساعدت به حوزه‌های علمیه تاکید کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی شامگاه دیروز در مراسم گرامی‌داشت میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) که در حوزه علمیه ولیعصر (عج) شهرستان خرم‌دره برگزار شد با بیان اینکه ولایت پذیری تنها نباید بر زبان جاری باشد، اظهار کرد: همه ما باید سعی کنیم ذوب در ولایت باشیم و این امر در تمام شئون زندگی‌مان جاری باشد.

 

وی با اشاره به اینکه ولایت‌پذیری را باید از هارون مکی آموخت، به ماجرای این پیشخدمت امام صادق (ع) استناد کرد و گفت: روزی سهل بن حسن خراسانی وارد منزل امام صادق (ع) شده با حالت اعتراض به حضرت گفت: شما بيش از حد عطوفت و مهربانی داريد، چه چيز مانع شده است که قيام نمی‌کنيد و حق خود را از غاصبين و ظالمين باز پس نمی‌گيريد، در همین لحظه امام صادق (ع) خطاب به یکی از پیش‌خدمتان خود فرمودند: تنور را آتش کن وقتی آتش تنور روشن شد و شعله‌های آتش زبانه کشيد، امام (ع) به آن شخص خطاب نمود: برخيز و برو داخل تنور آتش بنشين که آن شخص بر این امر گردن ننهاد، در همين لحظات شخص ديگری به نام هارون مکی وارد شد و سلام کرد. که امام خطاب به وی فرمود درون تنور آتش بنشين که هارون بی‌چون و چرا پذیرفت و وقتی شخص خراسانی پس از گذشت ساعت‌ها کنار تنور رفت هارون مکی را سالم دید.

 

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه امام صادق (ع) یکی از دلایل قیام نکردن خویش را نداشتن یار واقعی عنوان کردند، گفت: بعد از این ماجرا حضرت خطاب به سهل خراسانی گفت: در خراسان شما چند نفر مخلص مانند اين شخص - هارون که مطيع ما باشد - پيدا می‌شود؟ که سهل پاسخ داد: هيچ، نه به خدا سوگند! حتی يک نفر هم اين چنين وجود ندارد.

 

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت کمک به حوزه‌های علمیه، تصریح کرد: حوزه‌های علمیه مکان‌هایی هستند که در آنها سربازان امام زمان (عج) تربیت می‌شوند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به تربیت چهره‌های شاخص و تاثیرگذار تاریخ در حوزه‌های علمیه، یادآور شد: حوزه‌های علمیه مکان‌هایی هستند که در آنها افرادی مانند امام خمینی (ره) تربیت شده است که در مقابل دشمنان خم به ابرو نیاورد و سر تعظیم بر مستکبرین فرود نیاورد.

 

وی با اشاره به نقش محوری روحانیون در جامعه، تاکید کرد: روحانیون حلال و حرام خدا را به مردم آموزش می‌دهند و در تلاش برای نگه‌داشتن دین مردم هستند.


انتهای پیام