• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-14514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرماندار شهرستان خرم‌دره تاکید کرد:

نقش تاثیرگذار خانواده معلولان در پیشرفت آنها


فرماندار شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه خانواده‌های معلولین در پیشرفت فرد معلول نقش بسیار تاثیرگذاری را ایفا می‌کنند، تاکید کرد: خانواده افراد دارای معلول باید به این باور برسند که معلولیت محدودیت نیست.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در مراسم گرامی‌داشت روز جهانی معلول با اشاره به اینکه در اکثر ادیان الهی معلولان از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند، اظهار کرد: به هیچ وجه نمی‌توان گفت که معلولیت محدودیت ایجاد می‌کند، زیرا بسیاری از افراد علی‌رغم ناتوانی در جسم خود از بهترین نبوع برخوردار و در سطح جهانی مطرح هستند.

 

وی با اشاره به اینکه بسیاری از افراد علی‌رغم سالم بودن مایه سرافکندگی و حقارت خانواده و جامعه خود هستند، بیان کرد: در سطح جهانی ما شاهد بسیاری از معلولان هستیم که رکوردهای جهانی را جابجا کرده و برای همیشه اسم خود را در پیشانی تاریخ حک کرده‌اند که از نمونه بارز آنها می‌توان به هومر داستان‌نویس ناشنوا اشاره کرد.

 

این مسئول با بیان اینکه خانواده‌های معلولین در پیشرفت فرد معلول نقش بسیار تاثیرگذاری را ایفا می‌کنند، تاکید کرد: خانواده افراد دارای معلول باید به این باور برسند که معلولیت محدودیت نیست.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه دولت برنامه‌های خوبی در بحث ساماندهی و رسیدگی به امور معلولان دارد، اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال شاهد خبرهای خوشی از سوی دولت برای معلولین باشیم.

 

وی از مناسب‌سازی به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی معلولان نام برده و افزود: در بحث مبلمان شهری و تسهیل در رفت و آمد معلولان در طی چند سال گذشته اقدامات خوبی در شهرستان صورت گرفته که باید تداوم یابد و ادارات شهرستان نیز حتما مناسب‌سازی را رعایت کنند.

 

محمدی با تأکید بر اینکه باید زمینه حضور معلولان در جامعه فراهم شود، تصریح کرد: باید تلاش شود معلولین نیز مانند سایر افراد در استادیوم‌ها حضور داشته باشند و از سانس‌های ویژه در اماکن ورزشی مانند استخرها برخوردار باشند.

 

در ادامه این جلسه نیز سرپرست اداره بهزیستی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه محدودیت و ناتوانی در قاموس معلولین جایی ندارد، تاکید کرد: اراده معلولین با یاس و تردید بیگانه است.

 

 

علی نجاتی با تاکید بر اینکه امیدواریم تلاش‌های دولت تدبیر و امید در زمینه اصلاح موانع مطرح شده در قانون جامع حمایت از معلولین مایه خیر و برکت برای این قشر از جامعه باشد، اظهار کرد: همکاری و همیاری مردم و دستگاه‌های اجرایی تصمیم‌ساز بستر مناسبی برای توانمندسازی معلولان را فراهم می کند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر 1168 نفر معلول در شهرستان خرم‌دره از خدمات بهزیستی بهره‌مند می‌شوند، تاکید کرد: ۸۴ بانوی سالمند نیز از خدمات مرکز خانه سالمندان نرگس استفاده می‌کنند.


انتهای پیام