• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2884-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان تاکید کرد:

لزوم گسترش مشاغل خدماتی در حوزه کشاورزی


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: گسترش شغل‌های خدماتی مرتبط با کشاورزی باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

 

حسین جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: طی سال‌های گذشته، برنامه‌ها و سیاست‌های عمده جهادکشاورزی حول محور می‌چرخید اما از ابتدای امسال، به واسطه اهمیت موضوع و شرایط خاص کشور، به ایجاد اشتغال در تمام بخش‌های اقتصادی کشور از جمله بخش کشاورزی تاکید شده است؛ چراکه تقارن اشتغال و تولید باید به عنوان اولویت اصلی و اساسی در دستور کار قرار گیرد.

 

این مسئول با بیان این‌که بر اساس آخرین سرشماری، جمعیت آماده به کار کشور رو به افزایش است، ادامه داد: این موضوع از یک جهت فرصت تلقی می‌شود ولی اگر به خوبی مدیریت نشود، یک تهدید به حساب می‌آید و با توجه به این‌که افزایش مکانیزاسیون در بخش کشاورزی، کاهش جمعیت شاغلان در این بخش را به دنبال دارد، باید توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی را به عنوان یکی از راه‌کارهای افزایش اشتغال در بخش کشاورزی مد نظر قرار دهیم.

 

وی همچنین با تاکید بر اهمیت و ضرورت ایجاد اشتغال پایدار و ارزش افزوده بالاتر در بخش کشاورزی افزود: اعتبارات ابلاغی برای ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی استان، فرصت بسیار خوبی است و مدیران حوزه‌های مختلف باید برای جذب اعتبارات ابلاغی استان در رسته‌های شغلی منتخب، همه توان خود را به کار بگیرند و اطلاع‌رسانی گسترده‌ای در این راستا داشته باشند.

 

جعفری خاطرنشان کرد: ضروری است که مدیران خلاقانه و مشتاقانه وارد عمل شوند و با انجام هماهنگی‌های لازم بین اجزای فرآیند، روند اجرایی را تا حد ممکن کوتاه کنند . همچنین باید برای سرعت بخشیدن به روند کارها در همه شهرستان‌ها، نقشه تیپ متناسب با ظرفیت‌ها و اولویت‌ها تهیه و به متقاضیان تحویل داده شود.


انتهای پیام