• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-15014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

برای برخورداری همه مناطق استان از گاز طبیعی؛

نیروگاه سیکل ترکیبی سلطانیه از مدار گازرسانی خارج شد


مدیر روابط‌عمومی شرکت گاز استان زنجان گفت: در حال حاضر با افزایش سرمای هوا، نیروگاه سلطانیه از مدار گازرسانی خارج شده است.

 

نادر رابطی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد کاهش محسوس دما در تمامی نقاط استان شدیم و این کاهش دما سبب شد که میزان مصرف گاز طبیعی در استان افزایش یابد و در طول این روزهای سرد همه مناطقی که در استان به شبکه گازرسانی متصل بودند، توانستند از این گاز استفاده کنند.

 

این مسئول ادامه داد: برای اینکه همه مناطق در روزهای سرد بتوانند از گاز طبیعی استفاده کنند و نیروگاه سیکل ترکیبی سلطانیه از مدار سوخت‌رسانی خارج شد تا همه هم‌استانی‌ها بتوانند برای گرمایش از گاز استفاده کنند و در حال حاضر نیروگاه سیکل ترکیبی سلطانیه از سایر سوخت‌ها برای فعالیت خود استفاده می‌کند.

 

وی افزود: در 24 ساعت گذشته مصرف گاز طبیعی در استان برابر با 8 میلیون و 500 هزار مترمکعب بوده و به جز نیروگاه سلطانیه که از مدار سوخت‌رسانی خارج شده دیگر صنایع در مسیر سوخت‌رسانی هستند.

 

رابطی خاطرنشان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در هفته آتی دمای هوا 4 تا 6 درجه کاهش پیدا کرده و احتمال بارش برف نیز وجود دارد. برای همین از هم‌استانی‌ها تقاضا می‌شود که در مصرف گاز صرفه‌جویی‌های لازم را به عمل آورند و علاوه بر آن در هنگام نصب وسایل گازسوز به نکات ایمنی توجه داشته باشند تا بتوانند روزهای سرد را بدون مشکل به اتمام برسانند.

 

مدیر روابط‌عمومی شرکت گاز استان زنجان، یادآور شد: بخش خانگی با ۸۵ درصد بیشترین مصرف گاز در استان زنجان را دارد و در فصل زمستان مشترکان خانگی بیشترین مصرف را دارند. همچنین در فصل تابستان مشترکان صنعتی بیشترین مصرف گاز را به خود اختصاص می‌دهند، به همین دلیل مشترکان خانگی در فصل سرما برای پایداری شبکه باید در مصرف صرفه‌جویی کنند.


انتهای پیام