• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2885-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

تقویت جایگاه ولایت‌فقیه، موجب اقتدار نظام است


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان بر ضرورت تقویت جایگاه ولایت‌فقیه تاکید کرد و گفت: هر چقدر جایگاه ولایت‌فقیه در کشور، تقویت و حفظ شود موجب اقتدار نظام اسلامی می‌شود و اگر به مقوله ولایت‌فقیه، کم‌توجهی شود، کل نظام و مجموعه زیر سئوال می‌رود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در جلسه ستاد گرامی‌داشت دهه‌فجر، با اشاره به مشکلاتی همچون گرانی و بیکاری در جامعه وجود دارد و نمی‌توان آن را انکار کرد، افزود: مشکلاتی در جامعه وجود دارد ولی بزرگ‌نمایی و دامن زدن به آن‌ها راهکار مناسبی نیست، لذا باید منصفانه قضاوت کرد و پذیرفت که قرار نیست همه مشکلات کشور، یک‌باره حل شود.

 

وی با بیان اینکه باید با تعامل و هم‌فکری به حل مشکلات کمک کرد، ادامه داد: باید از تحریک‌ها، تحریص‌ها و تبعیض‌ها در بیان مطالبات و خواسته‌ها پرهیز شود.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه اغتشاشات روزهای اخیر در شهرهای مختلف استان و کشور، نتیجه بمباران ناکارآمد نشان دادن دولت در دو سال گذشته است، یادآور شد: دشمن تلاش می‌کند با هدایت اغتشاشات اخیر نشان دهد که نظام اسلامی نتوانسته کارآیی لازم را در ایران داشته باشد که این امر به ضرر کشور و نظام خواهد بود.

 

امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به اینکه در دهه‌فجر، دشمنان تلاش بیشتری برای سوء استفاده از شرایط انجام می‌دهند ، ادامه داد: از دو سال قبل، برنامه آمریکا با همکاری عربستان به‌گونه‌ای تنظیم شده است که منافقین را برای ایجاد ناآرامی در کشور فعال کنند و آشوب‌های اخیر نیز تمرین و آزمونی برای سنجش میزان حساسیت‌ مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی است.

 

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه دشمن برای دهه‌فجر امسال، نقشه‌های شوم متعددی دارد و باید ملت ایران بیش از پیش هوشیار باشند، اضافه کرد: امسال باید برنامه‌های دهه‌فجر با عظمت و شکوه بیشتری برگزار شود؛ چرا که دشمن سعی دارد نظام دینی و جمهوری اسلامی را در ایران ناکارآمد جلوه دهد که در این زمینه ناکام خواهد ماند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه انقلاب اسلامی به همه اقشار مختلف ملت ایران تعلق دارد و در مصادره هیچ اداره، سازمان، جناح و گروهی نیست، گفت: ضروری است ساز و کار مناسبی برای هماهنگی برنامه‌های دهه‌فجر پیش‌بینی شود و برنامه‌های این ایام باید به ‌صورت مردمی و بدون وابستگی به هیچ حزب و جناحی برگزار شود.

 

وی با توجه به تقارن دهه‌فجر امسال با ایام شهادت حضرت زهرا (س)، تاکید کرد: دستگاه‌های مسئول در امر تبلیغ و اطلاع‌رسانی باید برنامه‌های خود را با محوریت انقلاب و خطبه فدکیه که به موضوع ولایت و امامت اشاره دارد، انجام دهند.

 

آیت‌الله خاتمی با بیان این که در دو سال گذشته، بمباران تبلیغات جهت ناکارآمد نشان دادن دولت در جامعه انعکاس یافته است، گفت: متاسفانه این تخریب‌ها و بزرگ‌نمایی مشکلات، به منزله ضربه زدن به کل نظام است.


انتهای پیام