• جمعه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3285-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه زنجان:

ملت ایران با بصیرت در برابر توطئه دشمنان ایستادگی کردند


نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان تاکید کرد: ملت ایران بار دیگر با بصیرت خود در برابر توطئه دشمنان ایستادگی کردند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این نمازجمعه زنجان، با بیان اینکه نهج‌البلاغه منبع بسیار مهم در بصیریت و دشمن‌شناسی محسوب می‌شود، به حوادث اخیر اشاره کرد و افزود: نقشه دشمن چیز دیگری بود اما ملت ایران با هوشیاری، بصیریت و آگاهی، نقشه دشمنان را شکست دادند که جای قدردانی از ملت همیشه در صحنه دارد.

 

وی با اشاره به اینکه این‌بار دشمن به حوزه‌ علمیه، مساجد و اموال عمومی خسارت زدند، تصریح کرد: این در حالی است که نیروهای انتظامی در این زمینه صبورانه رفتار کرده و همه اقرار کردند که نیروی انتظامی در این صحنه، پیروزمندانه خارج شد.

 

خطیب نمازجمعه زنجان با یادآوری اینکه مردم به همراه هیئات مذهبی به راهپیمایی پرداختند که در این بین مردم استان زنجان نیز به پاخاستند، ادامه داد: استان زنجان دارای افتخارات زیادی است که این افتخارات همانند مدال بر گردن مردمان پایتخت شور و شعور حسینی انداخته شده و همین امتیازات موجب شناخت استان در همه جای کشور شده است.

 

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه ما نمی‌گوییم کسانی که در شب اول به خیابان‌ها آمدند، اغتشاش‌گر بودند، افزود: مردم نسبت به وضعیت اقتصادی و بیکاری معترض بودند که این حق مردم است ولی در این بین برخی فتنه‌گر موجب برهم زدن مسیر شدند.

 

وی ادامه داد: حفظ انقلاب برای ما بسیار گران تمام شده ‌است، مردم نسبت به بی‌عدالتی و کم‌کاری معترض هستند، همه کارگزاران باید بنشینند و صادقانه مشکلات را با ملت در میان گذاشته و روشنگری کرده و نسبت به حل مشکلات نیز اقدام کنند.

 

امام جمعه زنجان در ادامه تصریح کرد: مشکلات به‌حق مردم باید گفته و حل شود، اگر قوای سه‌گانه و سایر مسئولان نظام دستورالعمل‌های مقام معظم رهبری را جزء به جزء اجرا می‌کردند، وضعیت به اینجا ختم نمی‌شد.

 

وی به رهنمود‌های مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: طبق فرمایش رهبر فرزانه انقلاب برای خروج از این وضعیت، ایستادگی در برابر دشمن، جلوگیری از قاچاق، تبیین و اجرای اقتصاد مقاومتی، اعتماد نکردن به دشمنان انقلاب و، حفظ روحیه انقلابی در مبارزه با دشمن باید عملی شود.


انتهای پیام