• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-21314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

244 کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش هستند


مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: 244 کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی هستند.

 

محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه یکی از رویکردهای بهزیستی حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست است، اظهار کرد: کودکان نگهداری شده در مراکز تحت پوشش، بی‌سرپرست، بدسرپرست و برخی نیز مجهول‌الهویه‌هایی هستند که قابل واگذاری نبوده و به دستور قاضی به این مراکز سپرده می‌شوند.

 

این مسئول ادامه داد: مراکز نگهداری از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست با مشارکت بخش خصوصی و با پرداخت یارانه بهزیستی اداره می‌شود. این در حالی است که 207 کودک تحت پوشش حامیان و خیرین هستند.

 

وی افزود: کودکانی هم که در خانواده‌ها نگهداری می‌شوند در قالب طرح حامی به خیر مورد نظر معرفی می‌شوند و شماره حسابی جهت دریافت کمک‌های مالی برای آنها ایجاد می‌شود؛ در واقع معاونت مشارکت‌های مردمی، مشخصات همه کودکان را احصا و شماره حسابی به نام آنها ایجاد می‌کند تا حامیان، کمک‌های ماهانه و سالانه خود را به این شماره حساب‌ها واریز کنند.

 

محمدی‌قیداری یادآور شد: در 9 ماهه امسال 170 کودک که نزد بستگان نسبی یا سببی خود زندگی می‌‌کنند و هیچ حامی مالی و رفاهی ندارند، از جانب بهزیستی پذیرش شده‌اند و ماهانه  3 میلیون و 500 هزار ریال به‌عنوان کمک هزینه رفاهی و معیشتی دریافت کرده‌اند.

 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: تعداد خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی زیاد است و این نهاد حمایتی با تشکیل کمیته شبه خانواده سعی می‌کند که کودک را به اصلح‌ترین خانواده واگذار کند.

 

به گزارش ایسنا، در حال حاضر بهزیستی استان زنجان از 4 مرکز شبانه‌روزی غیردولتی کودکان و نوجوانان و یک مرکز دولتی شیرخوارگاه و نوباوه‌گان برخوردار است که 60 کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست را نگهداری می‌کنند.


انتهای پیام