• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-22614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور تاکید کرد:

لزوم بازاریابی برای صنایع‌دستی در خارج از کشور


معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور گفت: برای اشتغال در حوزه صنایع‌دستی کشور باید در خارج از کشور بازاریابی شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدابوالفضل رضوی در حاشیه همایش حمایت از تولید و اشتغال در مناطق روستایی، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برای اشتغال در حوزه صنایع‌دستی کشور باید هم در خارج از کشور بازاریابی شود و هم داخل کشور معرفی شود که با توجه به مشکل آبی که در کشور وجود دارد، این نوع اشتغال نیاز به مصرف چندان آب ندارد.

 

این مسئول ادامه داد: در بحث تولید لباس و یا فرآوری صنایع معدنی می‌توان اشتغال‌زایی قابل توجهی را ایجاد کرد؛ چراکه ایجاد اشتغال در بخش‌ها هزینه کمتری نسبت به سایر صنایع دارد.

 

وی با اشاره به اقداماتی که در راستای مهاجرت معکوس به روستاها انجام شده است، افزود: ایجاد مجمع‌های آموزشی یکی از این اقدامات است؛ چرا که روستائیان با داشتن دغدغه آینده فرزندان‌شان از نظر تحصیلی است که بعد از تحصیل در مقطعی امکان ادامه تحصیل برای فرزندان آنان نبود که با ایجاد مجتمع‌های آموزشی جلوی مهاجرت از روستاها به شهرها گرفته شد.

 

رضوی خاطرنشان کرد: در بحث درمان نیز مشکلات روستائیان با ایجاد مجمتع‌های درمانی، مشکلات به وجود آمده برطرف شد و در بحث فرصتی رکه برای ایجاد اشتغال در روستاهای به وجود آمده، تاکنون هیچ گامی در طول تاریخ حکم‌رانی جمهوری اسلامی ایران، دولت لایحه دو فوریت خاص اشتغال روستائیان و عشایر داشته باشد که نباید فراموش کرد که کارمزد این تسهیلات اعطایی بسیار پایین است.

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور با اشاره به مقاوم‌سازی مساکن روستایی، یادآور شد: بیش از 5 میلیون واحد مسکونی روستایی در کشور وجود دارد که قریب به 60 درصد این خانه‌ها مقاوم‌سازی شده و 40 درصد آن باقی مانده است و بنیاد مسکن در این بخش خوب عمل کرده و باید بتوانیم اعتبارات این بخش را به 400 هزار میلیارد تومان برسانیم.


انتهای پیام