• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-4285-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه موقت تهران:

بصیرت، عنصر مهم در دشمن‌شناسی است


امام جمعه موقت تهران، بصیرت را عنصر مهم در رویارویی با فتنه دانست و گفت: ملت ایران بار دیگر با بصیرت و آگاهی و با پیروی از ولایت‌فقیه، فتنه دشمنان انقلاب را خنثی کردند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله کاظم صدیقی عصر امروز در مراسم چهلمین روز رحلت معلم اخلاق، حجت‌الاسلام و المسلمین طاهر علوی که در آستان مقدس امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان برگزار شد، اظهار کرد: شخصی که به حقیقت توحید و عبودیت خداوند ایمان داشته باشد، به درک دین نائل می‌آید.

 

وی افزود: حقیقت علم انسان در عمل است؛ علم بدون عمل هیچ ارزشی ندارد، بصیرت یکی از ابعاد مهم در ایمان عملی محسوب می‌شود که فرد به قوه تشخیص حق از باطل دست می‌یابد.

 

آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: در تاریخ اسلام همواره عده‌ای در صدد فتنه‌انگیزی بودند که در تاریخ نمونه‌های مهم افراد بی‌بصیر و فتنه‌انگیز معرفی شده‌ است.

 

امام جمعه موقت تهران در ادامه خاطرنشان کرد: در روز‌های اخیر شاهد به راه انداختن فتنه‌ای دیگر از سوی دشمنان انقلاب بودیم که با حضور به موقع مردم بصیر ملت ایران بار دیگر خنثی شد.

 

وی گفت: جهت در امان ماندن از فتنه و فتنه‌انگیزان باید به سه تقوا متصل شد؛ تقوا از فتنه؛ تقوا از آتش جهنم و تقوای الهی است که تقوای الهی برترین رتبه‌ای است که به بنده تعقل می‌گیرد.

 

آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: اگر خواهان نور بصیرت باشید باید سه پایگاه مهم بصیرت در جامعه فعال باشد، پایگاه علما نخستین پایگاه در جامعه محسوب می‌شود که در بخش فرهنگ جنگ‌نرم نقش مرزبان را در جامعه ایفا می‌کنند.

 

وی ادامه داد: در بسیاری از انقلاب‌های رنگی که در کشورهای مختلف دنیا توسط آمریکا اجرا شد، همگی با موفقیت فتنه‌گران پایان یافت اما در فتنه ۸۸، این انقلاب رنگی با شکست مواجه شد، زیرا ملت با پشتیبانی ولایت‌فقیه از میدان فتنه سربلند خارج شدند.


امام جمعه موقت تهران در ادامه افزود: در فتنه ۸۸ شهر تهران آلوده به این فتنه شد ولی در فتنه ۹۶، فضای مجازی ابزاری برای آلوده شدن سایر نقاط کشور شد و این در حالی است که اگر کشورمان دارای یک نرم‌افزار بومی بود دیگر کشور وابسته به غرب نبود که امروز این‌گونه مسبب بسیاری از مشکلات باشد.

 

آیت‌الله رصدیقی یادآور شد: امنیت یکی از مهم‌ترین نعمات الهی و سرمایه یک کشور محسوب می‌شود که خوشبختانه ملت ایران همواره قدردان این سرمایه ارزشمند هستند و هرگز اجازه برهم زدن این امنیت را به هیچ دشمنی نمی‌دهند.

 

وی با تاکید بر اینکه ضرورت دارد مسئولان در بخش اقتصادی همه تلاش خود را در راستای حل مشکلات اقتصادی به کار گیرند، ادامه داد: زیرا ملت ایران برای به ثمر رسیدن انقلاب تاکنون از جان مایه گذاشته‌اند و چنین وضعیتی برازنده این ملت نیست و باید هرچه سریع‌تر حل شود.


انتهای پیام