• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-24414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

یک مسئول در دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان عنوان‌ کرد:

انجام بیش از یک‌هزار بازدید از مراکز تولید کننده مواد غذایی


سرپرست اداره نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: طی 9 ماهه اول امسال، بیش از یک‌هزار بازدید از کارخانه‌ها و واحدهای تولیدکننده مواد غذایی صورت گرفته است.

 

لاله اهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه هفت کارخانه و کارگاه تولید مواد غذایی در زنجان پلمب شدند، گفت: پلمب این کارگاه‌ها به خاطر رعایت نکردن مسائل بهداشتی بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه این کارگاه‌ها به صورت غیرمجاز و بدون مجوز بهداشت فعالیت داشته‌اند، اظهار کرد: معاونت غذا و دارو به جهت اهمیتی که موضوع سلامت در جامعه دارد و در راستای تامین سلامت جامعه، نظارت‌هایی به طور مستمر از کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و اصنافی که در حوزه تولید، توزیع و پخش مواد غذایی و بهداشتی در استان فعالیت دارند انجام می‌دهد تا بر روی مراکز نظارت داشته و با مراکز خاطی برخورد شود.

 

این مسئول افزود: انجام آزمایش، نمونه‌برداری، انطباق با استانداردهای موجود از جمله فرآیند بازدیدهای این اداره به شمار می‌رود.

 

اهرامی با اشاره به اینکه بیش از یک‌هزار بازدید از کارخانه‌ها و واحدهای تولیدکننده مواد غذایی صورت گرفته است، تصریح کرد: در این مدت بالغ بر 103 مورد شکایت از این واحدها در این اداره ثبت شده است که این موارد یا مورد بررسی قرار گرفته‌اند و یا در حال بررسی هستند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: می‌توان اذعان داشت که تاکنون مجوز 13 مورد محموله غیرمجاز برای معدوم صادر و معدوم شده‌ است.


انتهای پیام