• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5384-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

سهم 60 درصدی استان زنجان در تولید جوجه یک‌ روزه بوقلمون


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، از سهم 60 درصدی استان زنجان در تولید جوجه یک‌ روزه بوقلمون گوشتی در کشور خبر داد.

 

حسین جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که شهرستان زنجان دومین تولیدکننده گوشت بوقلمون در سطح کشور به شمار می‌رود، اظهار کرد: در حال حاضر 14 درصد گوشت بوقلمون کشور در استان زنجان تولید می‌شود و زنجان یکی از قطب‌های تولید گوشت بوقلمون در کشور محسوب می‌شود؛ در واقع ۱۹ واحد پرورش بوقلمون در استان زنجان فعال است و این واحدها با ظرفیت  ۱۴۵ هزار و ۶۰۰ قطعه بوقلمون در استان فعالیت می‌کنند.

 

این مسئول با بیان این‌که سازمان جهادکشاورزی استان زنجان برای توسعه واحدهای بوقلمون در استان زنجان برنامه‌ریزی‌های مطلوبی دارد، ادامه داد: پارسال نخستین واحد پرورش بوقلمون مادر گوشتی استان به 5000 قطعه در قالب تکمیل زنجیره تولید بوقلمون شمال غرب کشور راه‌اندازی شد و با افتتاح این واحد تولیدی علاوه بر صرفه‌جویی ارزی و خروج از وابستگی به واردات جوجه یک‌روزه بوقلمون، سالانه بیش از ۶۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه بوقلمون گوشتی تولید و عرضه خواهد شد.

 

وی با تاکید بر این‌که دانش فنی خوبی در زمینه تولید گوشت بوقلمون در استان زنجان وجود دارد و تیم‌های فنی دامپرور و دامپزشکی مهارت و تخصص لازم را دارند، افزود: بعد از استان اصفهان، زنجان دومین استان تولیدکننده گوشت بوقلمون در کشور محسوب می‌شود و با ظرفیت بالایی که در تولید گوشت بوقلمون دارد جلوی واردات آن را می‌گیرد. در حال حاضر نیز ۲۴ نفر در واحد پرورش بوقلمون مادر و 400 نفر در مجموع واحدهای زنجیره فعالیت می‌کنند.

 

جعفری، افتتاح پروژه بوقلمون مادر گوشتی را گامی بسیار مهم در تکمیل زنجیره گوشت بوقلمون در استان زنجان برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام زنجیره‌های مربوط به گوشت بوقلمون در استان ایجاد شده است.


انتهای پیام