• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-11991-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

در برنامه ششم توسعه محقق می‌شود؛

اختصاص 20 درصد پست‌های مدیریتی به جوانان و بانوان


فرماندار شهرستان طارم گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه کشور، 20 درصد سهمیه پست‌های مدیریتی به زنان و جوانان اختصاص یافته است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی باقری در جمع مردم شهر چورزق با بیان اینکه خدمات نظام جمهوری اسلامی در 39 سال گذشته بی‌نظیر بوده است، تصریح کرد: متاسفانه به دلایل سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی در بیان عملکرد نظام کوتاهی و در حق انقلاب جفا شده است.

 

وی تصریح کرد: در بیان عملکرد نظام و انقلاب بایستی مسایل سیاسی را کنار گذاشته و به دور از غرض‌ورزی سیاسی خدمات انقلاب بازگو شود.

 

باقری با اشاره پژوهش انجام شده توسط سازمان ملل درباره شاخص‌های توسعه انسانی بعد از انقلاب اسلامی گفت: بر اساس این پژوهش شاخص‌های توسعه انسانی به میزان 41 واحد اعم از درآمد سرانه، امید به زندگی و ... بعد از انقلاب تاکنون افزایش داشته که نشان دهنده بهبود وضعیت کشور و خدمات نظام است.

 

وی همچنین به شاخص ریسک و اعتمادسازی به منظور سرمایه‌گذاری در کشور پرداخت و افزود: میزان ریسک سرمایه‌گذاری در زمان دولت تدبیر و امید دو واحد کاهش یافته که این امر زمینه را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی مهیا کرده است.

 

این مسئول با اشاره به گزارش منتشر شده توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان در خصوص ارتقای شاخص‌های توسعه و خدمات انقلاب، گفت: میزان تولید گندم از 42 هزار تن در قبل از انقلاب در شرایط مناسب بارندگی به 405 هزار تن در سال 95 افزایش یافته است.

 

باقری تاکید کرد: بر اساس این گزارش میزان بهره‌مندی مردم استان زنجان از خدمات برق‌رسانی از 388 خانوار در سال 57 به بیش از 103 هزار نفر ارتقا یافته است که این امر از برکات انقلاب است.

 

فرماندار شهرستان طارم با اشاره به عزم جدی دولت برای ایجاد رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در کشور، از لایحه دولت مبنی بر اختصاص 60 هزار میلیارد تومانی جهت اعطای تسهیلات گسترش بخش‌های مختلف اقتصادی و 12 هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال و در روستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت در کشور خبر داد و افزود: این طرح در سال آتی نیز ادامه خواهد داشت .

 

این مسئول با اشاره به ضرورت مشارکت جوانان برای حل مشکل اشتغال، یادآور شد: جوانان باید تلاش کنند تا طرح‌های اساسی برای ایجاد اشتغال  ارائه کنند تا شاهد حل مشکل اشتغال در کشور باشیم.

 

باقری با بیان اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه کشور، 20 درصد سهمیه پست‌های مدیریتی به زنان و جوانان اختصاص یافته است، تاکید کرد: در شهرستان طارم نیز پیگیری جدی جهت اجرای این برنامه وجود دارد که امیدواریم با اجرای این سیاست شاهد حضور هر چه بیشتر زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی باشیم.

 

فرماندار شهرستان طارم تاکید کرد: پیگیری‌های لازم و جدی جهت تکمیل، تجهیز و راه‌اندازی مرکز سلامت شبانه روزی شهر چورزق، مدرسه 12 کلاسه شهر و تجهیز سالن دبیرستان شهید جمشیدی شهر چورزق به عنوان سالن اجتماعات در حال انجام است.


انتهای پیام