• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5784-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

تربیت نسل جدید کارآفرینان زیربنای توسعه است

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: تربیت نسل جدید کارآفرینان و بازرگانان زیربنای توسعه کشور است.

 

غلامحسین جمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به پایان دومین دوره بازرگانان کوچک و اولین دوره کارآفرینان نسل فردا، اظهار کرد: با بهره‌گیری از تجربیات سال گذشته، دوره آموزشی بازرگانان کوچک باهدف آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم اقتصادی، کارآفرینی، آموزش بازرگانی و دوره کارآفرینان نسل فردا با هدف ایده‌پردازی، خلاقیت و راه‌اندازی طرح کسب و کار در اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.

 

این مسئول ادامه داد:  تربيت نسل جديد کارآفرینان و بازرگانان جوان زیربنای هر توسعه‌ای در کشور است و باید از دوران کودکی بر روی نیروی انسانی سرمایه‌گذاری شود و تحقق چنین هدفی  یکی از مهم‌تر‌ین گام‌های اتاق بازرگانی استان زنجان است که خود را ملزم به تربیت و تشویق ایده‌های نو و تربیت کارآفرین توانمند می‌داند.

 

وی افزود: اتاق در نظر دارد در سال‌های آینده با دفاع از طرح‌ها و ایده‌های نو و نهادینه کردن فرهنگ آموزش کودکان زمینه ابراز وجودشان را فراهم کند تا از سنین کودکی و نوجوانی شاهد حضور پرشورشان در جهت ساختن آینده‌ای پر افتخار برای ایران اسلامی باشیم. همچنین حضور جوانان در جلسات مهم تجربه بسیار مثبتی برای آینده آن‌ها خواهد بود.

 

جمیلی خاطرنشان کرد: امروز آموزش اقتصادی به کودکان، آموزش و سرمایه‌گذاری برای فرداهای ایران است و برای این آموزش‌هایی که امروز به کودکان و نوجوانان ارائه می‌شود، چیزی در حدود یک‌ و نیم سال کار مستمر تحقیقاتی و پژوهشی داشته است

 

وی تصریح کرد: خوب است که بتوانیم از سنین پایین‌تر برای کودکان و نوجوانان فرهنگ‌سازی را در زمینه اقتصادی داشته باشیم، زیرا این آموزش‌ها جرقه و تلنگری است که فرزندان استان بتوانند مسیر درستی را برای آینده خود انتخاب کنند.

 

رئیس اتاق ازرگانی استان زنجان یادآور شد: در این مراسم از کتاب ( من دوست دارم یک کارآفرین باشم)  که به کوشش واحد آموزش و پژوهش اتاق زنجان با همکاری دکتر بابک مولایی دانش‌آموخته دکتری مدیریت کسب و کار و دانش‌پژوه دکتری بازرگانی بازاریابی تالیف شده بود، رونمایی شد.

 

جمیلی اظهار کرد: کتاب مزبور با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با کارآفرینی و اهمیت آن و ایجاد انگیزه و شناساندن ویژگی‌های یک کارآفرین، در قالب یک داستان جذاب و کاری نشان می‌دهد که چگونه می‌شود به کودکانمان اعتماد به نفس داده و کمک کنیم با آموزش و مشاوره در آینده تبدیل به یک کارآفرین نمونه شوند.


انتهای پیام