• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-4587-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

پرهیز از سیاست‌زدگی، از تاکیدات وزارتخانه به مدیران است


معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پرهیز از سیاست‌زدگی، از تاکیدات وزارتخانه به مدیران است و هیچ فرهنگی، سیاست‌زدگی را نمی‌پذیرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدهادی حسینی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، با تاکید بر این‌که فعالیت‌های حوزه فرهنگ باید برنامه‌محور باشد، اظهار کرد: خوشبختانه بر اساس سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارساد اسلامی، همه فعالیت‌های فرهنگی آمایش می‌شود و پیشبرد برنامه‌ها بر اساس مبانی مذهبی و جریان دینی جزو اولویت‌ها است.

 

این مسئول با بیان این‌که نهادینه‌سازی فرهنگ غنی ایرانی – اسلامی در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران، انقلاب فرهنگی بود و امام (ره) انقلاب را بر اساس مبانی اخلاق طراحی کرده بودند. در همین راستا، بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای برای وزارتخانه خیلی مهم است و هر مدیر در اجرای طرح‌های خود، باید برجستگی‌های بومی منطقه را مدنظر قرار دهد.

 

وی همچنین با اشاره به این‌که باید بزرگان و مشاهیر را پاس بداریم، خاطرنشان کرد: متاسفانه نهادهای فرهنگی در هیچ‌کدام از استان‌ها، آن‌طور که باید مورد توجه نبوده است و در این زمینه، ساختار خوبی در وزارت فرهنگ نداریم. هیچ جامعه‌ای غریب‌تر از جامعه فرهنگ نیست و این در حالی است که فرهنگ را نه دولت، نه مسئولان و نه مجلس می‌سازد، بلکه فرهنگ را خود مردم و فرهیختگان جامعه می‌سازند.

 

حسینی تصریح کرد: بی‌شک می‌توان اذعان کرد که همه پیامبران الهی برای تبیین یک شعار آمده‌اند و در طول تاریخ اگر بر پیامبری ماموریت محول شده است، فقط با این هدف بوده که جوامع به اخلاق برسند. این در حالی است که فقط در دامن یک فرهنگ خوب می‌توان اخلاق را متجلی ساخت.

 

به گزارش ایسنا، در این مراسم از زحمات ناصر مقدم قدردانی و فاطمه کرباسی نیز به‌عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان معرفی شد.


انتهای پیام