• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 971-2288-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استقبال از تکواندوکار زنجانی اعزامی به رقابت‌های جهانی


تکواندوکار زنجانی اعزامی به رقابت‌های جهانی، ظهر امروز مورد استقبال جمعی از مسئولان و اهالی ورزش استان قرار گرفت.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیرسینا بختیاری ورزشکار زنجانی اعزامی به رقابت‌های تکواندوی قهرمانی نوجوانان جهان، که موفق به کسب مدال ارزشمند طلا شده و بر سکوی نخست این رقابت‌ها ایستاد، ظهر امروز در محل مجموعه ورزشی انقلاب زنجان، مورد استقبال جمعی از مسئولان و اهالی ورزش زنجان قرار گرفت.

 

در دوازدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان که با حضور 950 هوگوپوش از 118 کشور در سالن «ساله کوارت» الحمامات تونس برگزار شد، امیرسینا بختیاری از زنجان توانست بعد از پشت سر گذاشتن همه حریفان خود، مدال ارزشمند طلا را در وزن منهای 55 کیلوگرم از ان خود کرده و افتخاری بزرگ برای ورزش استان به‌ویژه تکواندو به ارمغان آورد.

 

این ملی‌پوش شایسته زنجانی در اولین گام، حریف آلمانی خود یعنی «آنتونیوس آندروپولوس» را با حساب 27 بر 19 شکست داد تا در مرحله یک‌شانزدهم نهایی این وزن، به مصاف «محمد احمد» از بحرین برود که در این مرحله نیز با حساب 25 بر 4 حریف خود را ناک‌اوت کرد تا با شایستگی به مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان در تونس راه یابد.

 

بختیاری در ادامه حضور خود در رقابت‌های تکواندوی قهرمانی نوجوانان جهان، با انگیزه بالا در برابر «کوین» از کرواسی قرار گرفت و با توجه به دو برد ارزشمندی که در مراحل قبلی کسب کرده بود، در این مبارزه نیز جنگنده ظاهر شد و توانست حریف سرسخت خود را با نتیجه 19 بر 8 از پیش رو برداشته و وارد مرحله یک‌چهارم نهایی شود.

 

وی در مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها حریف قدرتمندی به نام «ایاز» از جمهوری آذربایجان را پیش رو داشت که نتیجه این مبارزه نیز با حساب نزدیک 27 بر 25 به سود تکواندوکار شایسته زنجانی به اتمام رسید تا نام امیرسینا بختیاری به‌عنوان ورزشکار راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی ثبت شود.

 

بی‌شک، حساس‌ترین مبارزه ملی‌پوش زنجانی در این مرحله بود؛ چرا که باید در برابر «گئورگی پوپوف» از روسیه قرار می‌گرفت. بختیاری که عزم خود را برای کسب مدال ارزشمند طلای این مسابقات جزم کرده بود، در برابر حریف قدرتمند خود مبارزه خوبی را به نمایش گذاشت و در نهایت توانست با نتیجه نزدیک 38 بر 37 از سد نماینده روسیه گذشته و راهی دیدار پایانی این وزن شود.

 

در فینال ورزن منهای 55 کیلوگرم دوازدهمین دوره رقابت‌های تکواندوی قهرمانی نوجوانان جهان، امیرسینا بختیاری از زنجان در برابر «جوسلیوس آکانا» از آرژانتین به روی شیاپ‌چانگ رفت و با پیروزی قاطع 20 بر 10 توانست عنوان قهرمانی را به شایستگی از آن خود کرده و صاحب گردن‌آویز طلا شود.


انتهای پیام