• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-5091-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس جهادکشاورزی شهرستان خرم‌دره خبر داد:

احتمال کاهش عملکرد گندم دیم به علت کمبود بارش


رئیس جهادکشاورزی شهرستان خرم‌دره گفت: امسال با توجه به بارندگی‌های کم و سرمازدگی پیش‌بینی می‌شود مقدار عملکرد در گندم دیم کاهش یابد.

 

علیرضا اسداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه شهرستان خرم‌دره جزو شهرستان‌هایی است که معمولا گندم با کیفیت تحویل سیلوها می‌دهد، اظهار کرد: امسال سطح زیر کشت گندم آبی شهرستان حدود 600 هکتار و سطح زیر کشت گندم دیم نیز 1470 هکتاراست که در مجموع بالغ بر 2000 هکتار از اراضی شهرستان به کشت گندم اختصاص یافته است.

 

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال 4267 تن محصول گندم در شهرستان برداشت شود، تصریح کرد: پیش‌بینی برداشت گندم آبی در شهرستان 2650 تن و در گندم دیم نیز 1617 تن است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه کاهش میزان برداشت تولیدات گیاهی از جمله گندم یکی از دغدغه‌هایی است که امسال علاوه بر مرکز کل استان در شهرستان خرم‌دره نیز وجود دارد، بیان کرد: امسال با توجه به بارندگی‌های کم و سرمازدگی پیش‌بینی می‌شود مقدار عملکرد در گندم دیم کاهش یابد.

 

اسداللهی با اشاره به اینکه امسال نیز به احتمال فراوان خرید گندم از طریق سامانه انجام خواهد شد، خاطرنشان ‌کرد: تاکنون اسامی 1032 نفر در سامانه خرید گندم ثبت شده است.


انتهای پیام