• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-25414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

دستگیری 209 شکارچی متخلف طی سال گذشته در زنجان


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: پارسال 83 قبضه سلاح شکاری مجاز و غیرمجاز، 828 تیر انواع فشنگ و هفت قبضه چاقو توسط محیط زیست این استان از 209 شکارچی متخلف کشف شد.

 

سیدرضا موسوی مشکینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اسلحه‌های شکاری غیرمجاز حیات‌وحش را تهدید می‌کند، به همین خاطر با نگه‌دارندگان این اسلحه‌ها برخورد قانونی می‌شود.

 

وی تصریح کرد:‌ کسانی که اسلحه غیرمجاز دارند، قطعا به قوانین توجهی نداشته و به راحتی اقدام به شکار غیرمجاز می‌کنند و همین موضوع می‌تواند تهدیدی جدی برای محیط ‌زیست به‌شمار آید.

 

این مسئول ادامه داد: شکارچیان مجاز که اسلحه دارند با جواز کار کرده و می‌دانند در چه زمان‌هایی و با کسب مجوز اقدام به ‌شکار می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود که تعادل اکوسیستم برهم نریزد، هر چند هستند افرادی که با اسلحه مجاز نیز اقدام به شکار غیرقانونی می‌کنند.

 

موسوی با اشاره به اینکه این اداره‌کل همه توان خود را به‌ کار گرفته تا از داشته‌های زیستی استان حفاظت کند، خاطرنشان‌ کرد: در شرایطی که امکان شکار وجود داشته باشد مسئولان اجازه شکار به متقاضیان را می‌دهند ولی باید اذعان کرد در بسیاری از موارد امکان شکار به علت تعداد کم جانوران وجود ندارد و نمی‌توان در این شرایط به کسی اجازه شکار را داد.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه در استان شکارچیان با وجدانی زندگی می‌کنند که تابع قوانین هستند و قطعا کسانی که به‌صورت غیرمجاز اقدام به کشتار حیوانات می‌کنند در زمره این افراد گنجانده نمی‌شوند.


انتهای پیام